اجرای طرح ویژه از سبزه تا کمپوست برای یازدهمین‌بار در شیراز

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز با اشاره به اجرای طرح از سبزه تا کمپوست گفت: این طرح امسال برای یازدهمین بار در ۱۳ نوروز اجرا می‌شود.

روح‌الله خوشبخت با اشاره به اجرای طرح از سبزه تا کمپوست گفت: این طرح امسال برای یازدهمین بار اجرا می‌شود.

به گفته او، این طرح برای خیلی از شهروندانی که در روز ۱۳ نوروز به دامان طبیعت می‌روند آشنا است.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز گفت: در این طرح که به منظور حفاظت از محیط زیست اجرا می‌شود، با استقرار نیرو‌ها و مخازن ویژه در خروجی‌های شیراز، سبزه‌های آنان را تحویل و کود آلی کمپوست به‌همراه کیسه‌های ویژه جمع‌آوری پسماند‌های شهروندان به آنان اهدا می‌شود.

خوشبخت گفت: کود‌های آلی کود‌های مرغوبی هستند که در فرآیند کمپوست شامل تخمیر، دانه‌بندی و مواردی از این قبیل و تحت پایش کارشناسان حاصل می‌شود.

این مدیر شهرداری گفت: سبزه‌های جمع‌آوری شده در ورودی و خروجی‌ها و اماکن تفرجگاهی طی فرایند کمپوست به کود‌های آلی با ویژگی‌های مناسب برای گیاهان تبدیل می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز گفت: رهاکردن سبزه‌ها در معابر می‌تواند تصادف و خسارت مالی و جانی را به دنبال داشته باشد و به همین دلیل عدم رهاسازی سبزه‌ها در معابر و طبیعت حائز اهمیت است.

خوشبخت گفت: ۱۰۰نفر پاکبان موتورسوار نیز با گشت‌زنی در معابر، سبزه‌های رهاشده در کوچه و خیابان را جمع‌آوری می‌کنند و حدود ۲۰۰ مخزن ویژه سبزه و پسماند نیز به منظور جمع‌آوری سبزه‌ها و پسماند‌ها در محل‌های تفرجگاهی و خروجی و ورودی‌های شهر مستقر می‌شود.

او با سپاسگزاری از همکاری و مشارکت فعالانه شهروندان شیراز به عنوان ساکنین سومین حرم اهل بیت (ع) در این طرح، ابراز امیدواری کرد: فرهنگ حفاظت از محیط زیست روز به روز افزایش یابد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار