نمره قبولی اسکیت مازندران در سال ۱۴۰۱

اسکیت بازان مازندرانی پارسال ۴۶ مدال کشوری و ۵ عنوان قهرمانی تیمی را از آن خود کردند.

خیری نیا رئیس هیات اسکیت مازندران گفت: اسکیت سواران مازندرانی سال گذشته در مسابقات کشوری، ۴۶ مدال در ۵ رشته اسکیت سرعت، آلپاین، اگرسیو، برد و رولبال کسب کردند که ۲۵ مدال در بخش پسران و ۲۱ مدال در بخش دختران بود.

او افزود: ۲۲ شهرستان مازندران در رشته اسکیت فعالیت دارند که در بین آن‌ها ورزشکاران ۱۳ شهرستان در مسابقات کشوری صاحب مدال هستند که این امر نشانگر توسعه برابر اسکیت در شهر‌های مازندران می‌باشد.

خیری نیا ادامه داد: تیم مازندران امسال ۵ عنوان قهرمانی تیمی در سطح کشور به دست آورده است که شامل ۲ عنوان قهرمانی، یک عنوان نایب قهرمانی و ۲ عنوان سومی بود.

رئیس هیات اسکیت مازندران گفت: استان مازندران با داشتن بیش از ۲ هزار اسکیت سوار سازمان یافته و حتی جمعیت کمتر نسبت به برخی استان‌های کشور رتبه سوم را از نظر تعداد ورزشکاران سازمان یافته در بین هیات‌های اسکیت استان‌های کشور دارد که این نفرات در ۴۷ مکان آموزشی مشغول فعالیت هستند.

خیری نیا افزود: در تیم‌های ملی تا این لحظه محمد رستمی، سینا صفی یاری و شکیبا شعبانی ملی پوشان ثابت مازندرانی هستند و قرار است اردیبهشت ماه به مسابقات جهانی اسکیت رولبال هندوستان اعزام شوند و در دیگر رشته‌های اسکیت نیز ملی پوش خواهیم داشت و قطعا سال ۱۴۰۲ سالی پر مدال حتی در میادین برون مرزی برای اسکیت مازندران خواهد بود

رئیس هیات اسکیت مازندران گفت: در حوزه آموزش در سال جاری ۶ کلاس مربیگری و داوری و ۹ اردوی استانی در دو بخش آقایان و بانوان برگزار کردیم که با این شرایط تعداد مربیان و داوران استان به ۴۸۰ نفر رسیده است.

هیات اسکیت مازندران در سال‌های اخیر و در ارزیابی‌های فدراسیون اسکیت هر ساله در میان ۳ هیات برتر کشور قرار داشته است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار