معرفی آزادکاران شاخص در مسابقات قهرمانی آسیا

مسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا با حضور برخی چهره‌های شاخص در آستانه قزاقستان برگزار خواهد شد.

مسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا ۲۴ و ۲۵ فروردین در آستانه قزاقستان برگزار خواهد شد. علیرضا سرلک در ۵۷ کیلوگرم، رحمان عموزاد در ۶۵ کیلوگرم، مرتضی قیاسی در ۷۰ کیلوگرم، امیرحسین کاووسی در ۷۹ کیلوگرم و مجتبی گلیج در ۹۷ کیلوگرم نفراتی هستند که در روز اول (۲۴ فروردین) به مصاف حریفان خواهند رفت. 

یاسین رضایی در ۶۱ کیلوگرم، حسین ابوذری در ۷۴ کیلوگرم، علیرضا کریمی در ۸۶ کیلوگرم، ارشک محبی در ۹۲ کیلوگرم و امیررضا معصومی در ۱۲۵ کیلوگرم هم نمایندگان روز دوم (۲۵ فروردین) کشتی آزاد هستند که روی تشک حاضر می‌شوند.

پایتخت قزاقستان در سی و ششمین دوره این مسابقات پذیرای کشتی گیران مطرح آسیا خواهد بود. 

اتحادیه جهانی کشتی با اشاره به برگزاری این رقابت‌ها نوشت: رحمان عموزاد که سال گذشته پس از شکست دادن باجرانگ پونیا از هند اولین عنوان قاره‌ای خود را به دست آورد، مایل است همین کار را در رشته‌ای تکرار کند که تولگا تومور اوچیر از مغولستان دارنده مدال برنز جهان هم جزو مدعیان است، ورزشکاری که امسال در فرم فوق العاده‌ای بود و توانست در مسابقات اوپن زاگرب قهرمان شود. هر ۲ کشتی گیر از حریفان خود برای رسیدن به عنوان قهرمانی به خوبی آگاه هستند. 

از دیگر چهره‌های شاخص حاضر در مسابقات قهرمانی آسیا می‌توان به علیرضا سرلک نایب قهرمان جهان و زنابازار زندان دارنده مدال برنز جهان از مغولستان در وزن ۵۷ کیلوگرم، نورکوژا کایپانوف عنواندار آسیا از قزاقستان در وزن ۷۴ کیلوگرم، علیرضا کریمی دارنده یک مدال نقره و ۲ برنز جهان در وزن ۸۶ کیلوگرم، دیپاک پونیا هندی با ۴ مدال آسیا در وزن ۹۲ کیلوگرم و مجتبی گلیج نفر سوم جهان در وزن ۹۷ کبلوگرم اشاره کرد. 

در وزن ۷۰ کیلو که بیشترین کشتی گیر را دارد مرتضی قیاسی از ایران کشتی گیر المپیکی است که در این وزن به رقابت می‌پردازد، اما وی تنها مدعی وزن ۷۰ کیلو نیست. مولیام ماداو از هند دارنده مدال برنز جهان زیر ۲۰ سال به خاطر دوندگی‌های شگفت انگیزش در تورنمنت‌ها معروف است و می‌تواند تهدیدی برای قیاسی باشد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار