آخرین وضعیت و محدودیت‌های ترافیکی جاده‌های کشور اعلام شد

براساس آخرین وضعیت و محدودیت ترافیکی؛ در محور‌های هراز، فیروزکوه و آزادراه تهران - شمال و آزادراه قزوین_ رشت (رفت و برگشت) تردد روان است.

برابر آخرین گزارش‌های دریافتی وضعیت و محدودیت ترافیکی فعلی محور‌ها روز ۱۳ اسفند ماه بدین شرح اعلام شد:

آخرین وضعیت محور‌های شمالی:

- ترافیک سنگین در محور چالوس مسیر (شمال به جنوب) محدوده ماسال

- تردد روان در محور‌های هراز، فیروزکوه و آزادراه تهران - شمال و آزادراه قزوین - رشت (رفت و برگشت)

* (ضمناً محور‌های شمالی فاقد هرگونه مداخلات جوی می‌باشند)

آخرین وضعیت جوی:

- بارش برف و باران در برخی از محور‌های استان اردبیل

محدودیت تردد با تغییر مسیر:

محور قدیم خرم آباد - پلدختر تا اطلاع بعدی مسدود بوده و تردد از مسیر جایگزین آزادراه خرم آباد - پل زال و محور خرم آباد - کوهدشت انجام می‌شود.

محور مسدود غیرشریانی:

جاسک – بشاگرد

محور‌های دارای انسداد فصلی:

۱) لاسم - ارجمند

۲) وازک - بلده

۳) سروآباد – پاوه

۴) سی سخت – پادنا

۵) جدید هشتگرد – طالقان

۶) گنجنامه – تویسرکان

۷) پونل - خلخال

سایر محور‌های مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار می‌باشند.

محدودیت‌های ترافیکی

با توجه به پیش بینی وضعیت تردد و اقدامات کنترل ترافیک تعطیلات نوروز ۱۴۰۲ و ارتقا ضریب ایمنی و تسهیل عبور و مرور وسایل نقلیه محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی از روز سه‎ شنبه تاریخ ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ تا پایان روز سه‌شنبه تاریخ ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ به شرح زیر اجرا خواهد شد.

الف) محدودیت‌های کلی

۱- عبور و مرور انواع موتورسیکلت در ایام اجرای طرح نوروزی در تمامی آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها، محور‌های کرج – چالوس، هراز، فیروزکوه و سایر محور‌هایی که ضرورت ایجاب کند ممنوع است.

۲- در تمامی محور‌های برون شهری که در ایام فوق ممنوعیت و محدودیت ترافیکی برای انواع تریلر و کامیون اعمال می‌شود، عبور و مرور انواع تریلر، کامیون، ناوگان ترانزیتی، تانکر‌های حامل مواد سوختی و فاسد شدنی، بهداشتی، کود‌های شیمیایی، ضدعفونی کننده و کالا‌های اساسی (گندم، جو، برنج، سویا، دانه‌های روغنی و.) یا دارای مجوز از پلیس راه راهور فراجا از این امر مستثنی بوده و ممنوعیت تردد این قبیل وسایل نقلیه فقط در راه‌هایی اعمال می‌شود که مقررات یک طرفه شدن عبور و مرور در آن‌ها اجرا می‌شود و یا ممنوعیت تردد در طول سال دارند.

۳- تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت به استثنا حاملین مواد سوختی، بهداشتی، کالای اساسی و دارای مجوز در تاریخ ۱۴۰۲/۰۱/۱۳ در کلیه محور‌های برون شهری کشور ممنوع است.

ب) محدودیت‌های محوری

۱- محور کرج – چالوس

۱-۱) تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت در محور کرج – چالوس و بالعکس ممنوع است.

۱-۲) تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ روز‌های سه‌شنبه، چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه، شنبه، یکشنبه و دوشنبه تاریخ‌های ۲۳، ۲۴، ۲۵، ۲۶، ۲۷، ۲۸ و ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ الی ساعت ۲۴ همان روز، از مرزن آباد به سمت کرج ممنوع بوده و در صورت اعلام مأمورین پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ تاریخ‌های مذکور الی ساعت ۲۴ از کرج میدان امیرکبیر و آزاد راه تهران شمال به سمت مرزن آباد به صورت یک طرفه خواهد.

۱-۳) تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ روز‌های چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه، جمعه، شنبه، یکشنبه و دوشنبه تاریخ‌های ۲،۳، ۴، ۱۱، ۱۲، ۱۳و۱۴۰۱/۰۱/۱۴۰۲ الی ساعت ۲ بامداد روز بعد، از کرج میدان امیرکبیر و ابتدای آزادراه تهران – شمال (انت‌های بزرگراه آزادگان) به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و درصورت اعلام مأمورین پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ تاریخ‌های مذکور الی ساعت ۲ بامداد روز بعد، از مرزن آباد به سمت کرج و تهران به صورت یک طرفه خواهد بود.

تبصره: در صورت افزایش حجم تردد در آزادراه تهران - شمال و احتمال کندی ترافیک در داخل تونل‌ها با اعلام مأمورین مستقر در محل مسیر جنوب به شمال یا شمال به جنوب به صورت مقطعی از ابتدای آزادراه در هر دو مسیر مسدود خواهد شد.

۲- محور هراز

۲-۱) تردد انواع تریلر در محور هراز همچنان ممنوع است.

۲-۲) تردد انواع کامیون و کامیونت به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۶ روز سه‌شنبه تاریخ ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ الی ساعت ۲ بامداد روز شنبه تاریخ ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ و از ساعت ۶ روز پنجشنبه تاریخ ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ الی ساعت ۲ بامداد روز سه شنبه تاریخ ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ از رودهن به آمل و بالعکس ممنوع است.

۲-۳) تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ روز دوشنبه تاریخ ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ الی ساعت ۲۴ همان روز، از آب اسک به رودهن ممنوع بوده و با اعلام مأمورین پلیس راه مستقر در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از رودهن به آب اسک به صورت یکطرفه خواهدبود.

۲-۴) تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵۰۰ روز‌های چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه، جمعه، شنبه، یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه تاریخ‌های ۲،۳، ۴، ۱۱، ۱۲، ۱۳و۱۴۰۲/۰۱/۱۴ الی ساعت ۲۴ همان روز، از رودهن به آب اسک ممنوع بوده و با اعلام مأمورین پلیس راه مستقر در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۳ تاریخ‌های مذکور الی ساعت ۲۴ از آب اسک به رودهن بصورت یکطرفه خواهد بود.

۳- محور تهران - فیروز کوه – قائم شهر

الف) تردد انواع تریلر‌ها از ساعت ۱۲ الی ساعت ۲۴ روز چهارشنبه تاریخ ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ از مسیر جنوب به شمال محور تهران فیروزکوه قائم شهر و بالعکس ممنوع است.

ب) تردد انوع تریلر‌ها از ساعت ۶ الی ساعت ۲۴ روز‌های پنجشنبه، جمعه، شنبه، یکشنبه و دوشنبه تاریخ‌های ۲۵، ۲۶، ۲۷، ۲۸ و ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ از مسیر جنوب به شمال محور تهران – فیروزکوه – قائم شهر و بالعکس ممنوع است.

ج) تردد انواع تریلر‌ها از ساعت ۶ الی ساعت ۲۴ روز‌های پنجشنبه، جمعه تاریخ‌های ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ و ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ از مسیر شمال به جنوب محور قائم شهر – فیروزکوه – تهران و بالعکس ممنوع است.

د) تردد انواع تریلر‌ها از ساعت ۶ الی ساعت ۲۴ روز‌های جمعه، شنبه، یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه تاریخ‌های ۱۱، ۱۲، ۱۳ و ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ از مسیر شمال به جنوب محور قائم شهر – فیروزکوه – تهران و بالعکس ممنوع است.

۴- آزاد راه کرج – قزوین

تردد انواع تریلر و کامیون در مسیر کرج به قزوین از ساعت ۷ الی ساعت ۲۴ تاریخ‌های ۲۴، ۲۵، ۲۶، ۲۷، ۲۸ و ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ و مسیر قزوین به کرج نیز از ساعت ۷ الی ساعت ۲۴ تاریخ‌های ۲، ۳، ۴، ۱۱، ۱۲، ۱۳ و ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ ممنوع است.

۵- محور قدیم قزوین – رشت و بالعکس

تردد انواع تریلر و کامیون در ساعات و تاریخ‌های ذیل در این محور ممنوع است:

۱-۵) از ساعت ۸ الی ساعت ۲۴ تاریخ‌های ۲۵، ۲۶، ۲۸ و ۱۴۰۱/۱۲/۲۹،

۲-۵) از ساعت ۸ الی ساعت ۲۴ تاریخ‌های ۱، ۴، ۱۰، ۱۳ و ۱۴۰۲/۰۱/۱۴،

۶- محور‌های اردبیل – آستارا، اردبیل – سرچم و بالعکس

تردد انواع تریلر و کامیون در ساعات و تاریخ‌های ذیل در این محور‌ها ممنوع است:

۱-۶) از ساعت ۸ الی ساعت ۲۴ تاریخ‌های ۲۵، ۲۶، ۲۷، ۲۸ و ۱۴۰۱/۱۲/۲۹،
۲-۶) از ساعت ۸ الی ساعت ۲۴ تاریخ‌های ۱، ۴، ۱۰، ۱۳ و ۱۴۰۲/۰۱/۱۴،

۷- محور‌های آزادراهی و بزرگراهی مشهد – قوچان، مشهد – سبزوار، مشهد- تربت حیدریه و بالعکس

تردد انواع تریلر و کامیون در ساعات و تاریخ‌های ذیل در این محور‌ها ممنوع است:

۱-۷) از ساعت ۷ الی ساعت ۲۲ تاریخ‌های ۲۷، ۲۸ و ۱۴۰۱/۱۲/۲۹،
۲-۷) از ساعت ۷ الی ساعت ۲۲ تاریخ‌های ۳، ۴، ۱۱، ۱۲، ۱۴۰۲/۰۱/۱۳،

۸- محور فاروج - شیروان – بجنورد- چمن بید – جنگل گلستان و بالعکس

تردد انواع تریلر و کامیون در ساعات و تاریخ‌های ذیل در این محور ممنوع است:

۱-۸) از ساعت ۷ الی ۲۳۰۰ تاریخ‌های ۲۸ و ۲۹/۱۲/۱۴۰۱،
۲-۸) از ساعت ۷ الی ۲۳۰۰ تاریخ‌های ۴، ۵، ۱۱ و ۱۴۰۲/۰۱/۱۳،

۹- محور گلوگاه – گرگان- جنگل گلستان- چمن بید و بالعکس

تردد انواع تریلر و کامیون در ساعات و تاریخ‌های ذیل در این محور ممنوع است:

۱-۹) از ساعت ۷ الی ۲۴ تاریخ‌های ۱۴۰۱/۱۲/۲۹،
۲-۹) از ساعت ۷ الی ۲۴ تاریخ‌های ۱۱، ۲، ۳، ۴، ۵ و ۱۴۰۲/۰۱/۱۳،

۱۰- محور‌های یزد – طبس، طبس – اصفهان، بیرجند – قائن و بالعکس

تردد انواع تریلر و کامیون در ساعات و تاریخ‌های ذیل در این محور ممنوع است:
۱-۱۰) از ساعت ۷ الی ۲۲ تاریخ‌های ۲۷، ۲۸ و ۱۴۰۱/۱۲/۲۹،
۲-۱۰) از ساعت ۷ الی ۲۲ از تاریخ ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ لغایت ۱۴۰۲/۰۱/۱۴،

۱۱- محور‌های اصلی استان بوشهر

تردد انواع کامیون‌های کمپرسی حامل سنگ و مصالح ساختمانی از ساعت ۷ تاریخ ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ الی ساعت ۲۴ تاریخ ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ در محور‌های اصلی استان بوشهر ممنوع است.

۱۲- محور دالکی کنار تخته (بوشهر – شیراز)

تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت به استثنا حاملین مواد سوختی در ساعات و تاریخ‌های ذیل در این محور ممنوع است:
۱-۱۲) از ساعت ۷ الی ۲۴ تاریخ‌های ۲۹/‏۱۲/‏۱۴۰۱‬
۲-۱۲) از ساعت ۷ الی ۲۴ از تاریخ ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ تا پایان تاریخ ۱۴۰۲/۰۱/۱۴،

۱۳- محور ساحلی بوشهر بندر ریگ گناوه

تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت به استثنا حاملین مواد سوختی از تاریخ ۱۴۱۰/۱۲/۲۶ الی پایان تاریخ ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ ممنوع است.

۱۴- محور‌های پلدختر – اسلام آباد و خرم آباد - پلدختر و بالعکس

تردد کلیه اتوبوس‌ها در محور خرم آباد – پلدختر از تاریخ ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ الی پایان تاریخ ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ ممنوع بوده و مسیر آزادراه خرم آباد – پل زال به عنوان مسیر جایگزین تعیین می‌گردد.

۱۵- محور‌های قدیم کاشان – قم و بالعکس، اراک ـ قم، قدیم قم ـ تهران

تردد کلیه وسایل نقلیه سنگین باربری (تریلر، کامیون و کامیونت) در ساعات و تاریخ‌های ذیل در این محور‌ها ممنوع است:

از ساعت ۷ الی ۲۴ روز‌های جمعه و یکشنبه تاریخ‌های ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ و ۱۴۰۲/۰۱/۱۳

پ) محدودیت‌های محمولات ترافیکی

۱- حمل و نقل محمولات ترافیکی که از قبل پروانه عبور اخذ کرده اند در تمامی راه‌های اصلی برون شهری از ساعت ۷ صبح روز چهارشنبه تاریخ ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ تا ساعت ۷ صبح روز شنبه تاریخ ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ و از ساعت ۷ صبح روز یکشنبه تاریخ ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ تا ساعت ۷ صبح روز چهارشنبه تاریخ ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ و همچنین از ساعت ۷ صبح روز جمعه تاریخ ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ تا ساعت ۷ روز دوشنبه تاریخ ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ ممنوع است.

۲- صدور مجوز عبور برای خودرو‌های ترافیکی از تاریخ ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ الی ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ ممنوع است.

تبصره: برای تاریخ‌های ۵، ۶، ۹ و ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ صرفاً برای محمولات ترافیکی دارای ضرورت ملی حسب تشخیص مراجع صادر کننده، مجوز عبور محموله صادر می‌گردد.

ت) محدودیت‌های خودرو‌های ترانزیت حامل مواد سوختی

ورود و تردد کلیه خودرو‌های ترانزیت مواد سوختی از ساعت ۷ صبح روز سه‌شنبه تاریخ ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ تا ساعت ۷ صبح روز شنبه تاریخ ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ و از ساعت ۷ صبح روز یکشنبه تاریخ ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ تا ساعت ۷ صبح روز چهارشنبه تاریخ ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ و همچنین از ساعت ۷ صبح روز جمعه تاریخ ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ تا ساعت ۷ صبح روز دوشنبه تاریخ ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ ممنوع است ضمن اینکه خودرو‌های مذکور در سایر ایام طرح نوروز سال ۱۴۰۲ صرفاً در ساعات روز مجاز به تردد بوده و در ساعات شب ملزم به توقف در محل‌های ایمن بین راهی خواهند بود.

تبصره: وسایل نقلیه موضوع این بند از ضوابط مندرج در ردیف ۲ بند الف) محدودیت‌های کلی (در صفحه یک) مستثنی هستند.

ث) اعمال محدودیت‌های پیش بینی نشده

در صورت نیاز به اعمال محدودیت‌های پیش بینی نشده در محور‌های تحت پوشش استان‌ها به منظور کنترل و تنظیم عبور و مرور وسایل نقلیه، رؤسای پلیس راه استان‌ها با هماهنگی پلیس راه راهور فراجا و به صورت مقطعی و منطقه‌ای با در نظر گرفتن فرصت کافی برای اطلاع رسانی تصمیمات مقتضی اتخاذ می‌نمایند. مراتب توسط پلیس راه راهور فراجا به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور فراجا اطلاع داده می‌شود.

تبصره:

در صورت عادی بودن وضعیت تردد در محور‌هایی که در آن‌ها محدودیت و ممنوعیت ترافیکی پیش بینی شده است، رؤسای پلیس راه استان‌ها با هماهنگی پلیس راه راهور فراجا می‌توانند ضمن اطلاع رسانی نسبت به عدم اجرای محدودیت در تاریخ‌های در نظر گرفته اقدام کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار