پاکسازی طبیعت در پویش نذر ورزشی رمضان

رئیس کمیته فرهنگی و مسئولیت اجتماعی هیات ورزش‌های همگانی استان فارس از اجرای نذر ورزشی در ماه مبارک رمضان خبر داد.

محمدرضا جعفری ضمن تبریک سال جدید و قبولی طاعات و عبادات هم استانی‌ها در ماه مبارک رمضان با اشاره به روند این پویش گفت: با رویکرد قرار دادن محیط زیست سالم برای همه و با هماهنگی لازم روسای همگانی شهرستان‌ها و کمیته‌های متناظر استان فارس و کمیته ورزش در طبیعت و مشارکت کمیته فرهنگی و مسئولیت اجتماعی هیات ورزش‌های همگانی استان فارس، پویش نذر ورزشی در ماه مبارک رمضان و همزمان با روز طبیعت در ۱۳ فروردین انجام خواهد شد.

مسئول کمیته فرهنگی هیات ورزش‌های همگانی فارس گفت: در راستای ترویج نذر ورزشی و پاکسازی طبیعت در ابتدای ماه مبارک رمضان، و استفاده از فیوضات این ماه برنامه ریزی و هماهنگی‌های لازم و ترویج حفاظت از محیط زیست و پاکسازی طبیعت، جمع آوری ماسک، زباله و پلاستیک ویژه مردم فارس همچنین تشریح و آگاه سازی عمومی در حفظ محیط زیست برای خانواده‌ها در پارک‌ها و تفرجگاه‌ها، مکان‌های عمومی با توزیع کیسه زباله و دستکش بین خانواده‌ها و مهمانان نوروزی در تفرجگاه‌ها و مکان‌های عمومی در قالب پویش نذر ورزشی در ماه مبارک رمضان در سراسر استان فارس اجرا خواهد شد.

او گفت: روسای شهرستان‌ها و کمیته‌های متناظر هیات ورزش‌های همگانی استان فارس با استفاده از پتانسیل خود در کنار دیگر طبیعت دوستان و اجرای برنامه‌های ورزشی در طبیعت ویژه ایام ماه مبارک رمضان اقدام به پاکسازی طبیعت خواهند نمود.

مسئول کمیته فرهنگی و مسئولیت اجتماعی هیات ورزش‌های همگانی استان فارس گفت: بعد از جمع آوری زباله‌ها و تجمیع، با هماهنگی قبلی به سایت زباله منتقل خواهد شد.

جعفری در ادامه گفت: در آخرین اقدام صورت گرفته کمیته‌های متناظر هیات ورزش‌های همگانی استان فارس در طبیعت و دیگر سمن‌ها ۱۰۰ نفر از طبیعت دوستان آبشار مارگون، تنگ براق، بهشت گمشده، دراک، دیگر ارتفاعات شهرستان‌های فارس را پاکسازی نمودند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.