لزوم مدیریت سفرهای برگشت/ تلاش برای ثبت روز طبیعت بدون تصادف

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا خواستار همدلی و همراهی هموطنان عزیز با خادمین خود در پلیس راهور در روز‌های پایانی سفر‌های نوروزی شد.

سردار سیدکمال هادیانفر رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی در خصوص روز طبیعت گفت: به همه هموطنان عزیز توصیه می‌کنیم خاطرات و ایام خوب و خوشی را که در سال‌های گذشته در روز طبیعت سپری نموده اند را مُرور کرده و تلاش کنند به یُمن قرار گرفتن روز طبیعت در ایام ماه مبارک و پر از رحمت رمضان، با شور و شوق و مهربانی و در کمال آرامش و احتیاط در رانندگی، در کنار خانواده و خویشاوندان، یک روز به یادماندنی دیگری را رقم زنند و خود را برای از سرگیری فعالیت‌های روزمره در سال جدید آماده کنند.

هادیانفر گفت: اگر پلیس و مردم هم پیمان شوند، قطعاً می‌توانند روز طبیعت را که همزمان با اوج بازگشت هموطنان عزیز به موطن اصلی خود هستند، به روز بدون تصادف مبدل ساخته و به عنوان یک اقدام فرهنگی نمادین در حوزه فرهنگ ترافیک برای همیشه از خود به جای بگذارد.

رئیس پلیس راهور فراجا افزود: امسال دوست داریم حوادث سال‌های گذشته در روز طبیعت که منجر به فوت و مجروحیت تعدادی از هموطنان عزیز شد را شاهد نباشیم.

وی ادامه داد: از مردم عزیز تقاضا داریم در روز طبیعت امسال پایبند شعائر دینی و اسلامی بوده و ضمن بهره مندی از فیوضات معنوی این ماه عزیز و پر برکت از روز طبیعت بهره‌مند گردند و سعی کنند پس از افطار، روز طبیعت را در بوستان‌های نزدیک محل سکونت خود سپری کنند.

بیشتر بخوانید
محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های تردد روز "طبیعت" در تهران

هادیانفر تصریح کرد: در این روز حجم بالای سفر و تردد را در شهر‌ها و جاده‌ها داریم، از این رو از مسافرین تقاضا داریم همواره در طول سفر صبوری و شکیبایی را حفظ کنند و مدیریت زمان سفر و حرکت به سوی موطن خود را داشته باشند که این امر از حوادث احتمالی پیشگیری خواهد کرد.

وی افزود: رانندگان عزیز همچنین از توقف‌های سد معبری و یا توقف‌های دوبله در ورودی و خروجی بوستان‌ها و یا معابر داخلی بوستانی که باعث ایجاد ترافیک و راهبندان می‌شود خودداری کنند.

رئیس پلیس راهور فراجا اظهار کرد: در این روز پلیس راهور به جهت پیشگیری از تصادفات ناگوار و حفظ سلامتی هموطنان عزیز با رانندگان عزیزی که اقدام به حمل مسافر در قسمت بار، صندوق وسیله نقلیه و ... می‌کند برخورد قانونی انجام خواهد داد.

هادیانفر در پایان ضمن تشکر از مردم فهیم ایران به دلیل رعایت بیش از پیش مقررات راهنمایی و رانندگی که تضمین کننده اصلی سلامتی و ایمنی در سفر‌های نوروزی سال ۱۴۰۲ بوده تصریح کرد: تقاضا دارم همه رانندگان عزیز به توصیه‌های همکاران بنده در سراسر کشور توجه و همکاری لازم را معمول داشته تا شاهد نظم و انضباط ترافیکی مطلوب همراه با ایمنی و سلامت بوده، سوانح و تصادفات را در این روز به حداقل ممکن و حتی صفر برسانیم.

برچسب ها: سفر نوروزی ، راهور
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار