ثبت ۳ میلیون بازدید از موزه‌های تهران در ایام نوروز

سرپرست ستاد گردشگری شهرداری تهران از بازدید ۳ میلیون شهروند و مهمان نوروزی از موزه‌های شهر تهران در ایام نوروز خبرداد.

امیر قاسمی سرپرست ستاد گردشگری شهرداری تهران با تشریح آمار برنامه ها و فعالیت‌های اجراشده این ستاد در ایام نوروز گفت: ویژه‌برنامه‌ها با جشن استقبال از نوروز آغاز شد که در این رویداد ۵۲ گروه فرهنگی، هنری و ورزشی شامل گروه‌های سرود، ورزشکاران باستانی، رزمی، روپایی، سه چرخه، عروسک‌های غول پیکر، عروسک‌های اقوام، ملل، عمونوروز، هفت سین و ... به اجرای برنامه پرداختند.

وی تصریح کرد: همچنین در این مراسم ۶۰ دستگاه از خودرو‌های خدمت‌رسان شهرداری و سازمان آتش‌نشانی و ۵۰ دستگاه خودرو‌های شهربان، حریم‌بان، معربان، آمبولانس‌های شرکت شهرسالم، اورژانس، خودرو‌های نیروی انتظامی و پلیس راهور حضور داشتند. رهاسازی ۱۰ هزار بادکنک، مراسم استیج، اجرای رقص‌های بومی و محلی، نورافشانی، پذیرایی از ۲۰۰۰ نفر و پخش زنده تلویزیونی مراسم از شبکه‌های صداوسیما از دیگر اقدامات انجام شده در این مراسم بود.

سرپرست ستادگردشگری شهرداری تهران یادآورشد: در میزبانی از میهمانان نوروزی شهر تهران طرح اسکان در ۱۵ نقطه از بوستان‌ها و چندین نقطه اسکان‌های محلی و مدرسه‌ای اجرا شد. برپایی ۹۰ ایستگاه اطلاع‌رسانی و استقبال از میهمانان نوروزی شهر تهران در مبادی ورودی شهر، اماکن پرتردد، میادین اصلی، بوستان‌های فرامنطقه‌ای، موزه‌ها و باغ‌موزه‌ها نیز از دیگر برنامه این ستاد در ایام نوروز بود که در این ایستگاه‌ها ۱۴۰ هزار بسته نوروزی شامل نقشه گردشگری تهران، بن تخفیفات، بروشور‌های اطلاع‌رسانی، بن تخفیف ایران‌فان و کتابچه تهران مقصد گردشگری، توزیع شد.

قاسمی با اشاره به اجرای تور‌های متنوع گردشگری در ایام نوروز گفت: در تور‌های تهران‌گردی اتوبوس‌های دوطبقه روباز، ۸۰۰ نفر و در دیگر تور‌های هزینه دار گردشگری هزار و ۵۰۰ نفر شرکت کردند. علاوه‌براین در تور‌های شبانه تهران‌گردی در مسیر مجموعه گردشگری عباس‌آباد، برج میلاد و میدان آزادی، ۳ هزار شهروند جابجا شدند. در تور‌های پیاده‌روی نیز در ۲۰ مسیر و با بهره‌گیری از ۵۰ راهنمای گردشگری در هرروز، ۳۵ هزار نفر شرکت کردند. تور ری‌گردی نیز با استقبال ۲ هزار نفری از شهروندان همراه شد.

وی افزود: در طول ایام نوروز ۳ میلیون نفر از موزه‌ها، باغ‌موزه‌ها، خانه‌موزه‌ها و کاخ موزه‌های شهرتهران بازدید کردند.

سرپرست ستادگردشگری شهرداری تهران اضافه کرد: در طرح گشت‌وگذار با روزه اولی‌ها در بهار ایران نیز بالغ بر ۵ هزار روزه اولی از ۳۵۲ محله تهران تا پایان ماه رمضان در این طرح شرکت خواهند کرد که تاکنون هزار نفر در این طرح شرکت کرده‌اند.

قاسمی با اشاره به اجرای برنامه نوروزخوانی در ۲۱۰ محله شهر تهران تصریح‌کرد: مسابقه «تهران در قاب عکس نوروز» نیز در سطح مناطق در حال برگزاری است که نتایج به زودی استخراج و اعلام می‌شود.

وی ادامه داد: در ایام نوروز دوطرح با محوریت محیط زیست و گردشگری انجام شد که در طرح طبیعت پاک در بهارایران، هزار نفر از دوستداران محیط زیست شرکت کردند. همچنین در طرح گردشگری بی دود در بهار ایران نیز ۳۰ تور دوچرخه سواری به استعداد ۸۰۰ نفر اجرا شد.

سرپرست ستادگردشگری شهرداری تهران با بیان این که امسال ۳۰ طرح گرافیکی برای برنامه‌های گردشگری تولید و اکران شد، اظهار کرد: همچنین ۷۰ جاذبه گردشگری با مشارکت سازمان زیباسازی در سازه‌های تبلیغاتی سطح شهر تهران، اکران و معرفی شد. پخش برنامه «تهران‌نما» در ۳۰ قسمت از شبکه ۳ و ۵ سیما، در اتوبوس‌های برون شهری سازمان پایانه‌ها و مترو تهران، فضای مجازی ستاد، مناطق و محلات از دیگر اقدامات رسانه‌ای ستادگردشگری تهران در ایام نوروز برای معرفی جاذبه‎های گردشگری شهر تهران بود. در این زمینه برنامه تلویزیونی «روایت نوروز» نیز در ۱۸ قسمت با مشارکت ستادگردشگری شهر تهران تولید و از شبکه نسیم به روی آنتن رفت.

قاسمی افزود: علاوه براین در استودیو ستاد گردشگری شهرداری تهران با ۱۲۰ نفر از معاونان و مدیران ارشد شهرداری تهران، شهرداران مناطق، هنرمندان، مدیران موزه‌ها، دبیران کانون‌های گردشگری محلات گفتگو و مصاحبه شد.

وی یادآورشد: همچنین برای معرفی هرچه بیشتر جاذبه‎های گردشگری شهر تهران، ۷۰ جاذبه گردشگری در ایستگاه‌های مترو تهران به نمایش درآمد. نمایشگاه کاریکاتور از جاذبه‌های گردشگری تهران با ۴۰ اثر از ۲۱ هنرمند نیز در متروگالری ایستگاه بهشتی برپا شد.

سرپرست ستادگردشگری شهرداری تهران با اشاره به آمار سامانه مشاوره تلفنی گردشگری ۱۳۷، گفت: در این سامانه با حضور ۱۰ مشاور متخصص حوزه گردشگری در طول ایام نوروز، ۱۸۰۰ ساعت مشاوره در قالب ۱۲ هزار تماس تلفنی به شهروندان و میهمانان نوروزی ارائه شد.

قاسمی مشارکت در برگزاری جشنواره اقوام در ۸ پهنه تهران، باغ پرندگان و حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) را از دیگر اقدامات ستادگردشگری تهران در ایام نوروز برشمرد و گفت: همچنین در پیش از ایام نوروز بالغ بر ۵۰ تفاهم‌نامه با مجموعه‌های گردشگری، موزه‎ها، شهربازی‌ها و.. امضا شد و براساس این تفاهنامه بلیت‌های تخفیف از ۱۵ تا ۱۰۰ درصد در قالب بسته‎های نوروزی در بین شهروندان و میهمانان نوروزی، توزیع شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار