معاون رئیس‌جمهور:

۸ هزار نفر از فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد به بالا استخدام شدند

قاضی‌زاده هاشمی گفت: سال گذشته همه مطالبات دانشگاه‌ها پرداخت وبا پیگیری‌هایی که درمجلس داشتیم مبالغی برای برخی دانشگاه‌ها درنظر گرفته شد.

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی معاون رئیس‌جمهور عصر امروز در دیدار با امام جمعه سنندج، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، اظهار داشت: مردم کردستان، مردمان غیور و مظلومی هستند که از ابتدای انقلاب تاکنون مورد هجمه و در مقابل دشمنان ایستاده‌اند.

وی با بیان اینکه شهدای کردستان یک ویژگی‌های خاصی داشته که گاهی مظلوم هم واقع شده‌اند،  گفت: هنوز دست‌های شیطنت‌آمیزی که در جنایت‌ها و به شها ت رساندن برادران و خواهرانمان نقش داشته، ممکن است خانواده‌های شهدا که برای این نظام جانفشانی کرده‌اند، را ناراحتی کنند.

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور رسیدگی مادی و حفظ جایگاه معنویت و شانیت خانواده‌های شهدا را جزو بزرگترین وظایف خود و همکارانش عنوان و تصریح کرد: اگر امنیت و آرامشی وجود دارد، به خاطر مجاهدت‌های شهداست که نسبت به انقلاب و کشور دَین خود را ادا کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در جریان دفاع از انقلاب از اقوام و مذاهب مختلف،  شهدای زیادی تقدیم کشور کردیم، افزود: نقش برادران و خواهران اهل‌سنت به ویژه در کردستان که خط تماس و جبهه مقابله با دشمنان بوده، پررنگ‌تر بوده است.

قاضی‌زاده هاشمی بیان کرد:  امروز برای عرض تشکر و قدردانی از زحمات شخصیت برجسته استان، خدمت ماموستا رستمی رسیده‌ام.

وی با تاکید بر اینکه مشکل حوزه اشتغال باید منطقه‌ای برطرف شود، گفت: سال گذشته ۸ هزار نفر از ۳۳ هزار نفر از فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد به بالا استخدام شدند، اما ۴۰ درصد از این عزیزان زیر دیپلم و در رشته‌های مختلف هستند.

معاون رئیس جمهور درباره وضعیت مزار‌های شهدا، افزود: در صددیم که مزار شهدا تبدیل به کانون‌های فرهنگی معنوی شود و امسال نیز در این راستا، تمام شب‌های قدر در مزار شهدا برنامه‌های خاص برگزار کردیم.

وی با اذعان به اینکه در تامین مسکن برای والدین شهدا بر اساس قانون تنها مجاز به ارائه وام هستیم یادآور شد: سال گذشته مبلغ این تسهیلات ۴۰۰ میلیون تومان بو که امسال در تلاشیم که این میزان به ۵۰۰ یا ۶۰۰ میلیون تومان افزایش یابد.

رئیس بنیاد شهید کشور ابراز داشت: همه با هم در برابر خانواده‌های شهدا مسئول و وظیفه خدمتگزاری داشته و باید این فرهنگ نهادینه شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.