وزیر کشور:

شورا‌های اسلامی و شهرداری‌ها نقش موثری در جلب رضایت مردم دارند

وزیر کشور گفت: شورا‌های اسلامی شهر‌ها و روستا‌ها و شهرداران می‌توانند کار‌های خیلی مهم و موثری برای جلب رضایت مردم انجام دهند.

احمد وحیدی وزیر کشور روز جمعه در جلسه با فرمانداران، شهرداران و رؤسای شورا‌های اسلامی شهر‌های بزرگ اُستان اصفهان در سالن اجتماعات استانداری افزود: شورا‌های اسلامی شهر‌ها و روستا‌ها و شهرداران می‌توانند کار‌های خیلی مهم و موثری برای جلب رضایت مردم انجام دهند.

وی ادامه داد: شورا‌های اسلامی شهر‌ها و روستا‌ها و شهرداران می‌توانند از منظر رضایت‌مندی مردم، شهر‌ها و روستا‌ها را هرچه مناسب‌تر برای ساکنان فراهم و مهیا کنند و سیمای شهر‌ها معرف نوع مدیریت شهری است و به سرعت توسط مردم ارزیابی می‌شود.

وی تصریح کرد:مبلمان شهری مناسب و رعایت مسایل زیباشناختی در شهر‌ها می‌تواند در روحیه شهروندان تاثیرگذار باشد و زمینه مشارکت مردم را در فراهم کند که درصورت همراهی مردم خیلی از مشکلات خود بخود حل می‌شود و اگر مشکلات حل نشود با تلنبار مشکلات مواجه می‌شوم و مردم نظام را مقصر می‌دانند.

وزیر کشور تاکید کرد:در برخی شهر‌ها با پدیده حاشیه نشینی مواجه هستیم که مدیریت شهری باید نسبت به مهار، اصلاح و رفع آن به سرعت اقدام کند.

احمد وحیدی اظهار داشت: در گام نخست باید مشکل حاشیه نشینی را مهار کرد و یکی از راه‌های مقابله با آن توجه به روستا‌ها است.

شهرداری‌ها برای حل مشکل حاشیه نشینی برنامه داشته باشند و خیلی از مشکلات شهر‌ها زمانی حل می‌شود که برای پدیده حاشیه نشینی آن‌ها طرح و برنامه داشته باشیم.

وی یادآور شد: بسیاری از آسیب‌های اجتماعی ناشی از معضل حاشیه‌نشینی پیرامون شهرهاست و همه شهرداری‌ها باید برنامه‌ها و پیشنهاداتی عملیاتی برای مشکل حاشیه‌نشینی داشته باشند.

وی تصریح کرد: توجه به روستا‌ها باید در اولویت شورا‌ها قرار گیرد تا شاهد مهاجرت از روستا‌ها به شهر‌ها نباشیم.

شهرداری‌ها نقش مهمی در ایجاد اطمینان به مردم نسبت به سلامت اداری دارند

وزیر کشور به وظیفه مهم دیگر شهرداری‌ها اشاره کرد و گفت: شهرداری‌ها نقش مهمی در ایجاد احساس اطمینان به نظام اداری و سلامت اداری میان مردم دارند و برای تحقق این مهم می‌توانند درآمد‌ها و مصارف آن‌ها را خیلی شفاف به اطلاع مردم برسانند.

احمد وحیدی اظهار داشت: ضرورت دارد شهرداری‌ها عدم شفافیت را از خود دور کنند و مدیریت شهری با شناسایی گلوگاه‌های فساد راه را بر روی سوءاستفاده‌کنندگان ببندد.

وزیر کشور به ضرورت تسریع در ارائه خدمات شهرداری‌ها به شهروندان اشاره کرد و گفت: لازم است شهرداری‌هایی که تاکنون به سامانه صدور مجوز‌ها متصل نشده‌اند، این کار را انجام دهند و انتظار به مدت طولانی برای دریافت خدمات شهری صجیح نیست ضمن آنکه استفاده از این سامانه برای صدور مجوز‌ها می‌تواند به افزایش شفافیت و جلوگیری از بروز تخلف کمک کند.

استفاده از خدمات اماکن مرتبط با شهرداری‌ها منوط رعایت چهارچوب‌های قانونی از جمله رعایت حجاب است

وزیر کشور دولت سیزدهم گفت: ضرورت دارد در اماکن عمومی در اختیار شهرداری مسایل اخلاقی، عفاف و حجاب رعایت شود و استفاده از خدمات اماکن مرتبط با شهرداری‌ها منوط رعایت چهارچوب‌های قانونی از جمله رعایت حجاب است

احمد وحیدی یادآور شد: شرط ارائه خدمات در باشگاه‌ها، فرهنگسرا و هنرسرا‌های شهرداری منوط به رعایت شرایط حجاب و عفاف دارد و استفاده از این خدمات منوط به رعایت چهارچوب‌های قانونی است.

وی از شهرداری‌ها خواست با نوآوری و خلاقیت زمینه حضور مردم در فعالیت‌های شهری را فراهم کنند و گفت: اختصاص میدان یا میدان‌هایی در شهر‌ها برای ارائه صنایع دستی فرصتی را در اختیار شهروندان به ویژه بانوان سرپرست خانوار قرار دهند.

وی گفت: ایجاد میادین عرضه محصولات هنری و صنایع دستی توسط شهروندان می‌توانند چهره شهر را فعال و پرنشاط کند و به اقتصاد شهر نیز کمک کند.

به گزارش ایرنا، در این نشست رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان به نمایندگی از سایر شورا‌های شهر‌های استان مسایلی پیرامون ضرورت انتقال خدمات از دولت به شهرداری‌ها، محدوده خدمات شوراها، شهرداری‌ها و مدیریت شهری، ارتباط این مجموعه‌ها با حاکمیت، مغایرت قوانین مختلف با دستورالعمل‌هایی تصویب شده و مطالبات شهرداری‌ها از سازمان امور مالیاتی را مطرح کرد.

وزیر کشور و هیات همراه دیروز برای سفری ۲ روزه وارد اصفهان شد.

برچسب ها: وزیر کشور ، شهرداری
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.