دیوید سایمون، نویسنده تلویزیون می‌گوید اگر هوش مصنوعی آینده فیلمنامه‌ها باشد، صنعت سینما و تلویزیون به نوزاد تبدیل خواهند شد.

به نقل از هالیوود ریپورتر، دیوید سایمون، نویسنده تلویزیونی که با سریال «خبرچین» (The Wire) شناخته می‌شود، در بحبوحه اعتصاب نویسندگان آمریکا، نظرات خود در مورد هوش مصنوعی در هالیوود و اتاق نویسندگان را به اشتراک گذاشت.

سایمون در طی مصاحبه اخیر در پادکست Consider This NPR گفت: ترجیح می‌دهم تفنگ را در دهانم بگذارم تا این که از هوش مصنوعی برای کمک به نوشتن صحنه‌هایی برای فیلمنامه استفاده کنم.

او افزود: فکر نمی‌کنم هوش مصنوعی بتواند از راه دور کاری که نویسندگان در سطح خلاقانه انجام می‌دهند را به چالش بکشد.

استفاده از هوش مصنوعی یکی از موضوعات مورد بحث در صنعت سینما و تلویزیون، به ویژه در جریان مذاکرات قرارداد انجمن نویسندگان آمریکا با اتحاد تهیه‌کنندگان فیلم و تلویزیون بوده است. نویسندگان نگران هستند و می‌خواهند استفاده از هوش مصنوعی را کنترل کنند.

همچنین، هوش مصنوعی، یکی از دلایلی است که منجر به شکست مذاکرات بین انجمن نویسندگان آمریکا (WGA) و اتحادیه تهیه‌کنندگان در ابتدای ماه و اعتصاب نویسندگان شد تا جایی که این انجمن ادعا کرد اتحادیه تهیه‌کنندگان پیشنهادات آن را رد کرده است و در عوض، با ارائه جلسات سالانه برای بحث در مورد پیشرفت‌های فناوری مقابله می‌کند.

سایمون که همچنین یکی از اعضای کمیته مذاکره WGA است، توضیح داد: من فکر می‌کنم که این یک نقض اساسی در یکپارچگی نویسندگان و همچنین کپی‌رایت است.

این نویسنده همچنین تأکید کرد با هیچ قراردادی که نقشی برای هوش مصنوعی داشته باشد موافقت نخواهد کرد.

او افزود: اگر این صنعت به آن‌جا می‌رود، قطعاً تبدیل به یک نوزاد می‌شود. همه ما چیز‌هایی را که قبلاً تماشا کرده بودیم تماشا خواهیم کرد، فقط بدتر.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۲۳ ۰۱ خرداد ۱۴۰۲
به نظر من اینهم مثل رباط رسانه ای یک منطقه غربی را به آن دیکته کرده وهوش مصتوعی بیچاره فکر میکند که تمام دنیا چند کشور سرمایه داری غربی است اما دستها رو شده وتمام دنیا انسانهای عاقل را در دست گرفته ودیگر گول عوام فریبی غرب برای خودنمایی را نمیخورند بجز افراد شهوت طلب بی خاصیتی که فقط برهنگی وموسیقی ومواد مخدر ومشروب برایشان مهم است وهیچ خاصیت انسانی ندارند
Iran (Islamic Republic of)
منصور
۰۹:۲۱ ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۲
سینما داران نگران نباشید // فکر کنم مقامات اجازه بدن هوش مصنوعی حداقل تا صد سال دیگه وارد مملکت بشه // فعلا با هزار زور و مکافات اتاری را حلال کردن // ویدئو هنوز مکروه
آخرین اخبار