هدیه دولت سیزدهم به مردم بوشهر با افزایش سه برابری تولید آب‌شیرین‌کن‌ها

معاون امور هماهنگی عمرانی استاندار بوشهر گفت: تا پیش از روی کار آمدن دولت سیزدهم میزان تولید آب از آب‌شیرین‌کن‌های استان ۳۵هزار و ۶۰۰ مترمکعب بود که با وارد مدار شدن بخشی از این واحد‌ها میزان آب تولیدی استان با افزایش سه برابری به ۱۰۲هزار و یکصد مترمکعب افزایش یافته است.

هادی رستمیان معاون امور هماهنگی عمرانی استاندار بوشهر گفت: افزون براین در زمان حاضر ۱۰۹هزار و ۹۷۵ مترمکعب پروژه آب‌شیرین کن شامل یک هزار مترمکعبی هلیله، سه هزار و ۷۵۰ مترمکعبی دیر، ۷۰هزار مترمکعب نیروگاه اتمی، پنج هزار مترمکعبی کنگان، هشت هزار و ۵۰۰ مترمکعبی آبپخش، هفت هزار مترمکعب بوشهر و ۱۸ هزار مترمکعب سیراف - جم نیز در حال انجام است.

وی بیان کرد: هرچند هنوز مشکلاتی در زمینه تامین آب در بخش‌هایی از استان بوشهر وجود دارد، اما با تلاش‌های انجام گرفته و وارد مدار شدن بخشی از آب‌شیرین‌کن‌ها وضعیت تامین آب در این استان نسبت به گذشته بهبود یافته است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار بوشهر با اشاره به وارد مدار شدن بخشی از سد‌های استان بوشهر، تصریح کرد: در زمان حاضر پنج سد دالکی، دشت پلنگ، باهوش، اخند، خائیز در دست اجرا و افزون براین مطالعه سد‌های کاردنه دشتی، دهرود دشتستان، چهارروستایی گناوه، کلاکل و انوری در شبانکاره نیز آغاز شده است.

وی ادامه داد: با همت دولت سیزدهم در ۱.۵ سال گذشته ۴۷ مدرسه با ۲۵۱ کلاس درس و سرمایه‌گذاری ۲۲۰ میلیارد تومان در استان بوشهر افتتاح شد.

رستمیان ادامه داد: افزون بر این عملیات اجرایی ۲۱۰ کلاس درس در قالب ۵۴ مدرسه با ۳۳۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری آغاز شده که بخشی از فضا‌های آموزشی امسال افتتاح می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: همچنین ۳۶۰ میلیارد تومان از محل مشارکت‌های مردمی برای ساخت فضا‌های مردمی تخصیص یافته است.

رستمیان اضافه کرد: در مجموع در ۱.۵ سال گذشته در توسعه زیرساخت آموزشی و توسعه مدارس اقدامات مهمی انجام و ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته است.

وی در خصوص اقدامات دولت سیزدهم در بخش توسعه زیرساخت‌های درمانی نیز گفت: طی یک ونیم سال گذشته بیش از ۲۰ هزار مترمربع با سرمایه‌گذاری ۲۶۰ میلیارد تومان به فضا‌های درمانی استان افزوده شده است.

رستمیان یادآور شد: از بدو احداث مراکز درمانی به شیوه نوین قریب به یک هزار و ۵۰۰ تخت بیمارستانی در استان بوشهر ایجاد شده این درحالی است که تنها طی یک سال و نیم گذشته و تا سه سال آینده ۵۰۰ تخت به تخت‌های موجود افزوده می‌شود.

وی در خصوص تامین مسکن گفت: در زمان حاضر تلاش شده به شیوه خودمالکی، بافت فرسوده، مسکن روستایی و شهری مسکن مورد نیاز برای فاقدان مسکن تامین شود که تاکنون عملیات اجرایی ۱۲هزار و ۲۷۵ واحد مسکونی در قالب نهضت ملی مسکن در استان آغاز و در مراحل مختلف ساخت قرار دارند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار بوشهر با اشاره به طرح جوانی جمعیت، بیان کرد: طی بازدید انجام شده از شهر جدید عالیشهر بوشهر زمین‌هایی که سال‌ها به صورت بلاتکلیف مانده (۱۶۰ و ۳۰۰ هکتاری) با سیر مراحل قانونی طی یک ماه آینده در قالب یک هزار واحد زمین ویلایی در اختیار ثبت نام شدگان طرح جوانی جمعیت واگذار می‌شود.

وی با اشاره به احداث پایانه مسافری دریایی در بوشهر گفت: این استان بندری، فاقد پایانه مسافری دریایی در شان مردم بود که از سال گذشته احداث این پایانه با همکاری و همراهی سازمان بنادر و دریانوری در دستور کار قرار گرفت.

معاون امور هماهنگی عمرانی استاندار بوشهر گفت: براساس قرارداد منعقد شده با پیمانکار قرار بود خرداد ۱۴۰۳ پروژه به بهره‌برداری برسد که با توجه به ضرورت و نیاز مردم این پایانه با کاهش مدت زمان اجرای پیمان تلاش می‌شود تا پایان زمستان ۱۴۰۲ به بهره‌برداری برسد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.