رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور مطرح کرد؛

همکاری ستاد کانون های مساجد و وزارت آموزش و پرورش در زمینه اوقات فراغت

حجت الاسلام والمسلمین خداداده گفت :باید برای حضور پر نشاط کودکان، نوجوانان و جوانان در کانون های فرهنگی هنری مساجد، برنامه ریزی خوبی صورت گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین کمال الدین خداداده در نشست مجازی تشریح و تبیین برنامه های اوقات که امروز ( اول خرداد) در ساختمان شهید بهشتی این ستاد برگزار شد، با بیان اینکه موضوع اوقات فراغت بسیار مهم است و باید برای حضور پر نشاط کودکان، نوجوانان و جوانان در کانون های فرهنگی هنری مساجد، برنامه ریزی خوبی صورت گیرد، گفت: سعی ما در جلسات با مسئولان مختلف کشور بر این است که جایگاه مساجد و کانون ها در اجرای برنامه های اوقات فراغت تقویت شود.

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، افزود: رویکرد ما حضور خانوادگی مردم در مساجداست که همین رویکرد را در ویژه برنامه های اوقات فراغت مساجد دنبال می کنیم.

وی عنوان کرد: مساجد در دهه های ۶۰ و ۷۰ و حتی اوایل دهه هشتاد، کانون و پایگاه حضور نسل جوان در برنامه های اوقات فراغت بودند لذا ما باید برای احیای آن دوره درخشان برنامه ریزی جدی داشته باشیم.

وی اضافه کرد: هماهنگی خوبی میان ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با وزارت آموزش و پرورش برای برگزاری بخشی از برنامه های اوقات فراغت در مساجد صورت گرفته است.

حجت الاسلام والمسلمین خداداده تصریح کرد: کار فراخوان و شناسایی مساجد فعال در حوزه اوقات فراغت باید خیلی سریع شروع شود. همچنان که استفاده از ظرفیت اردویی، ورزشی، سینمایی و سایر ظرفیت های فرهنگی و هنری و علمی در سطح استان ها باید به سرعت آغاز شود.

نمهدی مقدم، نیز در این نشست با تاکید بر اهمیت دوره اوقات فراغت و فصل تابستان در زمینه انجام کار تربیتی و فرهنگی، گفت: برگزاری برنامه‌های اوقات فراغت با محوریت مسجد بسیار مهم است.

معاون فرهنگی هنری ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، با بیان اینکه "کانون نشاط" محور و شعار کانون های فرهنگی هنری مساجد در حوزه اوقات فراغت است، گفت: کانون های مساجد و خود مساجد باید در این زمینه برقرار باشند و بر اساس نیازسنجی و با تلاش برای موج آفرینی و گفتمان سازی، برنامه های اوقات فراغت را اجرا کنند.

وی با تاکید بر اینکه هویت سازی تشکیلاتی نیز در برنامه های اوقات فراغت بسیار مهم است، ادامه داد: همچنین کانون ها بر اساس اقلیم، مشخصات بومی و محلی و استعدادهای هر استان می توانند برای اوقات فراغت نقشه راه ترسیم کنند.

مقدم با بیان اینکه مطالبه گری کانون های فرهنگی هنری در حوزه برنامه های اوقات فراغت بسیار مهم است، ادامه داد: دوره توانمند سازی مدیران و مربیان کانون ها بر اساس نیازسنجی در ایام اوقات فراغت برگزار می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه تقدیر ویژه از ۱۵۰ کانون فعال در حوزه اوقات فراغت، مورد توجه ما و جزو برنامه های اختتامیه طرح اوقات فراغت کانون های فرهنگی هنری مساجد است، گفت: ستادها در سطح استان ها، کار حمایت، پایش، نظارت و تسهیل بر فعالیت کانون های فرهنگی هنری مساجد در حوزه اوقات فراغت را پیگیری کنند.

وی در پایان گفت: استان ها در اجرای برنامه ها، به برش استانی و توجه به عناوین هر ماه توجه کنند؛ البته برنامه های امسال اوقات فراغت در خرداد ماه کلید می خورد.

برچسب ها: مساجد ، اوقات فراغت
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۰۱ ۰۱ خرداد ۱۴۰۲
با سلام وعرض ادب خدمت خبرنگاران محترم
میخاستم مطلبی رو به عرض شما برسانم،بنده در شهرستان همدان در اسنپ مشغول کار هستم،ولی الان این برنامه باز نمیکنه و علتش رو هم شرایط وقوانین جدید وضع شده توسط اسنپ اعلام میکنه و کاربر باید گذینه شرایط رو مطالعه کردم و پذیرفتم رو بزنه تا برنامه باز بشه ولی شما هرچه سعی کنید قوانین باز نمیشه که مطالعه کنید و در آخر باید به ناچارگذینه مطالعه کردم و موافقم رو بزنید تا وارده برنامه بشید،لطفا پیگیری بفرمایید،متاسفانه این شرکت خیلی در حق مردم اجعاف میکنه،که خدا یی نکرده حقی پایمال نشه بازم ممنون که دق دقه مشکلات مردم رو دارید به خدا میسپارمتان
آخرین اخبار