کارشناس هواشناسی بوشهر:

سرعت وزش باد در استان بوشهر افزایش می‌یابد

محمدی گفت: براساس نقشه های هواشناسی از امروز تا اوایل هفته آینده، افزایش سرعت وزش باد در بعدازظهرها، از پدیده‌های غالب درسطح استان و روی دریا خواهد بود.

طلیعه محمدی کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که از امروز تا اوایل هفته آینده، غبار محلی در طول روز، گاهی افزایش ابر و همچنین افزایش سرعت وزش باد در بعدازظهرها، پدیده‌های غالب در سطح استان و روی دریا خواهند بود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر افزود: همچنین امشب با افزایش موقتی سرعت وزش باد، مناطق فراساحل شمالی و مرکزی استان برای ساعاتی مواج پیش‌بینی می‌شوند.

وی گفت: بر این اساس طی ساعات آینده آسمان استان صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی، در بعدازظهر وزش باد و فردا در برخی نقاط مه رقیق صبحگاهی پیش بینی می‌شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر یادآور شد: جهت وزش باد متغیر، غالباً شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت ۸ تا ۳۲ در بعدازظهر گاهی تا ۴۲ کیلومتر در ساعت، امشب در مناطق فراساحل شمالی و مرکزی استان به‌طور موقت شمال غربی تا غربی با سرعت ۳۰ تا ۵۵ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

وی گفت: ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ گاهی ۱۲۰ سانتی‌متر، امشب در مناطق فراساحل شمالی و مرکزی به‌طور موقت ۹۰ تا ۱۸۰ سانتی‌متر پیش بینی می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.