رییس سازمان بازرسی کل کشور:

دولت سیزدهم با عزم راسخ به دنبال حمایت از بخش خصوصی است

خداییان گفت: دولت سیزدهم با عزمی راسخ به دنبال رفع مشکلات بخش خصوصی و کاهش میزان دخالت دولت در اقتصاد و شکوفایی اقتصاد مردمی است.

ذبیح الله خداییان رییس سازمان بازرسی کل کشور در نشست با جمعی از فعالان اقتصادی و بخش خصوصی استان سمنان گفت: بخش خصوصی امروزه از گرانی مواد اولیه گلایه دارند و مشکلات این مسیر حیات بخش خصوصی را به خطر می‌اندازد و در این شرایط سازمان بازرسی کل کشور به منظور حمایت از فعالان این حوزه تاکید بر خرید کالای ایرانی مشابه خارجی دارد.

وی یادآور شد: همراهی نکردن دستگاه‌های اجرایی در این زمینه نیز جرم انگاری شده است و با دستگاه اجرایی خاطی برخورد می‌شود.

جرم انگاری: فرایندی در جرم‌شناسی است که طی آن «رفتارها و افراد به‌ترتیب مجرمانه و مجرم قلمداد می‌شوند

به گفته خداییان کشور در بعضی بخش‌ها از کمرنگ بودن برنامه‌ریزی‌ها و نبود آمار رنج می‌برد و اکنون برخی دستگاه‌های اجرایی دچار بی‌برنامگی و روزمرگی هستند.

وی با اشاره به تاکید قوه قضاییه مبنی بر اینکه هر بانکی که سرمایه مردم در اختیارش است باید در اختیار مردم و بخش خصوصی قرار دهد، گفت: بانک‌های خصوصی نباید بانک خانوادگی باشد.

رییس سازمان بازرسی کل کشور گفت : برخی از بانک ها به ویژه بانک های خصوصی به طور عمده تسهیلات خود را به شرکت‌های کاغذی پرداخت می‌کنند و همراه و پشتیبان اقتصاد نیستند.

وی با بیان اینکه اقتصاد کشور بیمار است ، افزود: رفع موانع شکوفایی اقتصاد کشور با اهتمام ویژه در دست پیگیری است.

وی تصریح کرد: همچنان بخش‌های مختلف اقتصاد در اختیار دولت است و برخی حوزه های اقتصادی واگذار شده به بخش خصوصی هم بیشتر مربوط به دیون است؛ البته با اهتمام ویژه دولت رفع مشکلات بخش خصوصی و شکوفایی این بخش پیگیری می‌شود.

خداییان اظهار داشت: طولانی بودن روند مجوزها و صدور ناگهانی بخش‌نامه‌ها مشکلات زیادی را برای بخش خصوصی ایجاد می‌کند و مسوولان باید در رفع این موانع اهتمام ورزند.

وی یادآور شد: بخشی از کارهای سازمان بازرسی کل کشور مربوط به نظارت و بررسی واردات و صادرات کالا در گمرک است و گاهی در بعضی موارد فساد کشف می‌شود.
رییس سازمان بازرسی کل کشور گفت: کمک به بخش خصوصی لازمه رفع مشکلات و کمک به دولت در شکوفایی اقتصادی است.
وی خاطرنشان کرد: سربازان جنگ اقتصادی بخش خصوصی و فعالان عرصه تولید هستند و وظیفه بخش دولتی حمایت از صنعت‌گران است و سهل‌انگاری در حمایت از بخش خصوصی خیانت است.
خداییان ابراز کرد: فعال خصوصی که مالیات و بیمه به موقع پرداخت می‌کند، باید تشویق شود و برخورد با افراد سهل‌انگار در پرداخت نیز باید بازنگری شود تا به پشتوانه پرداخت در زمان بخشودگی جرائم، در عمل به تکلیف خود اهمال‌کاری نکنند.
رییس سازمان بازرسی کل کشور گفت: بخش خصوصی پس از مطرح کردن مشکلات خود در حضور مسوولان کشوری، به نتیجه رسیدن مشکلات را مطالبه‌گری و پیگیری کنند.

کم‌آبی مشکل اساسی سمنان

رییس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه سمنان استانی زرخیز است که از ظرفیت‌های مختلف مانند معدنی، صنعتی و نیروی انسانی توانمند برخوردار است، افزود: سمنان استانی کویری و کم‌آب است که باید مدیریت مصرف و توجه به بهره‌وری مورد توجه باشد و اجرای طرح برای تامین آب در بلند مدت مورد توجه باشد.

استاندار سمنان گفت: کم‌آبی در استان سمنان یک چالش مهم است و سال ۱۳۶۸ تا ۱۴۰۰ آب بخش صنعت استان سمنان با وجود اینکه مصوب ۴۰۰ لیتر بود، ۱۴۵ لیتر آب تامین شد.

سیدمحمدرضا هاشمی تاکید کرد: اگر مشکل کم‌آبی در استان سمنان رفع شود، ۲۰ هزار نیروی انسانی برای بخش صنعت تامین خواهد شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار