دستگیری دزدان دریایی در قشم

فرمانده مرزبانی استان هرمزگان از دستگیری دزدان دریایی که شناور‌های سبک و اقلام داخل آن‌ها را به سرقت می‌بردند در سواحل جزیره قشم خبر داد.

 سردار سرتیپ دوم بهادر اسماعیلی، فرمانده مرزبانی استان هرمزگان گفت: با هوشیاری و اقدامات فنی و عملیاتی دقیق، اعضای باند سابقه داری که اقدام به سرقت شناور‌های سبک، اقلام و تجهیزات صیادی در سواحل قشم می‌کردند، توسط مرزبانان پایگاه دریابانی این جزیره متلاشی شدند.

وی ادامه داد: مرزبانان پایگاه دریابانی قشم در راستای تامین امنیت کشتی‌ها و شناور‌ها در نزدیکی سواحل یکی از روستا‌های این جزیره، در حال گشت زنی متوجه تحرکات مشکوک یک فروند قایق در سطح حوزه استحفاظی خود می‌شوند که به سرعت شناور متخلف را شناسایی و توقیف می‌کنند.

فرمانده مرزبانی استان هرمزگان توضیح داد: مرزبانان در بازرسی از این شناور متخلف اقلامی شامل چندین متر طناب کشتی، لنگر کشتی و برخی متعلقات مربوط به کشتی‌ها و سیم چین، کشف و ضبط کردند.

سردار اسماعیلی اضافه کرد: با اقدامات فنی و اطلاعاتی دریابانان قشم، مشخص شد که شناور یادشده سرقتی و شناور و اقلام مسروقه متعلق به فردی به هویت معلوم است.

وی افزود: در این عملیات دریابانی ۲ دزد دریایی سابقه دار دستگیر و از آنان مقدار تقریبی ۳۰ گرم شیشه و آلات استعمال مواد مخدر کشف و ضبط شد.

فرمانده مرزبانی استان هرمزگان اعلام کرد: با پیگیری‌های به عمل آمده و شناسایی مالک شناور، تحویل شناور و اقلام سرقت شده به مالک آن در حال بررسی و اقدام قانونی است.

وی با بیان اینکه ۲ مالک شناور‌های سرقت شده دیگر نیز با شناسایی دزدان دستگیر شده علیه آنان اعلام جرم کرده اند، اظهار کرد: پرونده قضایی در این خصوص تشکیل و مراتب تحت بررسی و پیگرد قانونی است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۴۷ ۰۴ خرداد ۱۴۰۲
در ساحل قشم آویزانشان کنید.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۳۷ ۰۵ خرداد ۱۴۰۲
بسم الله الرحمن الرحیم
لطف کنید کشتی جزیره ای نظامی تولید کنید با همکاری هم ان شاءالله با توکل بر خدا
United States of America
ناشناس
۱۰:۰۱ ۰۵ خرداد ۱۴۰۲
آدم یاد فیلم دزدان کارائیب میافته
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۱۰ ۰۶ خرداد ۱۴۰۲
کجا دریابانی در حال گشت زنی بوده هههه جوانان منطقه دزدها رو گرفتن و زنگ زدن پاسگاه بیاد اسمی از موتورهای قایق ک تو قایق دزدا بوده نبردن که قیمت هر کدوم ۲۰۰. ۳۰۰ میلیونه