معاون فرهنگی اجتماعی وزارت کار گفت: اهتمام به ارتقای فرهنگ کار برطرف کردن مهم‌ترین دغدغه‌ی رهبری در حوزه رفع موانع تولید است.

محمد چکشیان معاون فرهنگی اجتماعی وزارت کار در نشست هم اندیشی با کلانتر مهرجردی معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی با تشریح حوزه‌های فعالیت معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی گفت:حوزه فعالیت این معاونت در سه بخش فرهنگی، اجتماعی و ورزشی است و در بخش فرهنگی به دو حوزه فرهنگ عمومی و فرهنگ کار توجه می‌شود.

معاون فرهنگی اجتماعی وزیر کار با اشاره به اهمیت مقوله فرهنگ در منظومه فکری مقام معظم رهبری افزود: رهبر معظم انقلاب در پیامشان برای انتصاب اعضای شورایعالی انقلاب فرهنگی فرمودند «فرهنگ، جهت دهند‌ه‌ی همه‌ی اقدام‌های اساسی و زیر بنائی جوامع بشری و شتاب‌دهنده یا کُندکننده‌ی آن است» و در نخستین دیدارشان با اعضای هیئت دولت سیزدهم نیز فرهنگ را زیربنای تمامی اقدامات اساسی کشور بیان فرمودند.

وی افزود: در همین راستا رهبر معظم انقلاب مهم‌ترین موانع تولید را موانع فرهنگی دانسته‌اند یعنی به عبارت دیگر مهم‌ترین اقدام در حوزه رفع موانع تولید و در نتیجه رشد تولید توجه به حوزه فرهنگ و برنامه‌ریزی برای رفع موانع فرهنگی تولید است.

چکشیان با اشاره بر اینکه رسیدگی و ارتقای فرهنگ جامعه کار و تولید از مهمترین وظایف این معاونت در بخش فرهنگی معاونت می‌باشد افزود: اهتمام به ارتقای فرهنگ کار؛ برطرف کردن مهم‌ترین دغدغه‌ی رهبری در حوزه رفع موانع تولید است.

معاون فرهنگی اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تصریح بر اینکه بخش قابل توجهی از بیکاری در جامعه منشأ فرهنگی دارد گفت: مسأله اشتغال صرفا به علت فقدان کار مناسب نیست و بخشی از آن به جهت عدم اشتغال‌پذیری جوانان در سنین فعالیت است.

وی با ابراز اینکه وظیفه نهاد‌های جریان‌سازِ فرهنگی توجه به موانع اشتغال‌پذیری جوانان و آگاهی‌سازی خانواده‌ها است گفت: مواردی همچون ناامیدی و احساس ناعدالتی، سرگرمی‌های مضر و توجه بیش از حد به فضای مجازی موانعی است که باعث اختلال در اشتغال‌پذیری جوانان می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار