فرمانده نیروی دریایی ارتش:

نیروی دریایی راهبردی ارتش امروز متفاوت از قبل در صحنه حضور دارد

امیر دریادار ایرانی گفت:امروز نیروی دریایی راهبردی ارتش متفاوت از قبل در صحنه حضور دارد و اقدامات را در عرصه جهانی به انجام خواهد رساند.

امیر دریادار «شهرام ایرانی» فرمانده نیروی دریایی ارتش در سخنان پیش از خطبه نمازجمعه این هفته تهران اظهار داشت: امروز اقتدار ایران به برکت تلاش و زحمات شهدای عزیز کماکان ادامه دارد. امروز همگی زیر پرچم ولایت گام‌برمی‌داریم و امید است نوع فعالیت ما به گونه‌ای باشد که شرمنده شهدا نباشیم.

امیر دریادار ایرانی از محبت‌های مردم در طول این چند روز بازگشت غرورآفرین ناوگروه ۸۶ قدردانی کرد و گفت: امیدوارم همیشه همرزمان من را دعا کنید و همواره همین‌گونه به دشمن سیلی بزنیم و پرچم ایران عزیز را به اهتزاز درآوریم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به ماموریت ۳۶۰ نیروی دریایی ارتش عنوان کرد: ما با ناو‌گروه ۸۶ نیروی دریایی برای اولین بار در تاریخ وارد اقیانوس آرام شدیم که بر خلاف نامش بسیار نا‌آرام است و در مسیر خود با وجود طوفان‌های شدیدی که کشتی‌های زیادی غرق شدند. ناوگروه ما با دعای مقام ولایت و مردم علی‌رغم خواست دشمنان از این اقیانوس به سلامت عبور کرد و پرچم کشورمان در این اقیانوس برافراشت در حالی که طراحان کشورمان هم فکر نمی‌کردند بتواند از اقیانوس آرام عبور کند.

وی افزود: همرزمان من در ناوگروه ۸۶ در حوزه بین الملل و حقوق دریا‌ها ثابت کردند که اگر ایرانی‌ها قدم برمی‌دارند به همه قوانین و ملت‌ها احترام می‌گذارند و مانند شما مردم که در تظاهرات‌ها به دشمن سیلی زدید سیلی محکمی به صورت دشمن زدیم و پرچم و اقتدار ایران در حیات خلوت آمریکا به نمایش گذاشتیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به مسیر دریانوردی این نیرو به دور کره زمین گفت: همرزمانم در تنگه ماژلان وارد اطلس شدند و مسیر ۲۵ هزار کیلومتری را بدون توقف و توکل به خدا و اتکا به آموزش‌ها و بهره از سلسله مراتب طی کردند. آن‌ها در ۱۲۰ امین سالگرد ارتباط ایران و برزیل وارد ریودوژانیرو شدند و علی رغم خواست ما برای توقف ۳ روزه با درخواست آن‌ها ۷ روز در آنجا اقامت داشت.

امیر دریادار ایرانی با اشاره به حضور دائمی ایران در دریا‌ها عنوان کرد: امروز نیروی دریایی راهبردی ارتش متفاوت از قبل در صحنه حضور دارد و اقدامات را در عرصه جهانی به انجام خواهد رساند. همرزمانم در مقطعی تاریخ آفرینی کردند که واجب بود این افتخار را به ارمغان آورند و در تاریخ ثبت کنند. امروز دشمن نمی‌داند که سوخت ناوشکن ایران چگونه تامین‌می شود و ان‌شاءالله در ابهامات خود به درک واصل خواهند شد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه دشمن باید سر تعظیم در برابر مولای ما و مردم ما و نظام ما فرود آورد و بداند مردم قهرمان ایران تمام توجه و تاکیدشان بر افتخار آفرینی است، تصریح کرد: مردم ایران در برابر مثلث شوم دشمن شامل تحریم، توطئه و تهدید یک قدم عقب نشینی نکردند.

وی خطاب به مردم ایران گفت: پیام اقتدار شما را به همه کشور‌ها مخابره و دستورات شما را که باید به همه ملت‌ها احترام گذاشت به همه ابلاغ کردیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه در هرکجای جهان نیاز باشد حضور پیدا خواهیم کرد، تصریح کرد: دشمن بداند مردم ما انزوا را نخواهد پذیرفت و انزواگریز و تحریم ناپذیر هستند. ایستادگی‌مردم درسی برای ما بود و آنچه که از فتح خرمشهر آموختیم در این فتح بزرگ مجدد به همه جهان یادآوری کردیم.

وی ادامه داد: این افتخار بزرگ را به جهان اسلام و مردم منطقه هدیه کردیم که بدانند این پرچم ولایت و نبوت به دست مردم ایران به اهتزاز درآمده و در همه پهنه‌های جهانی به نمایش گذاشته می‌شود.

امیر دریادار ایرانی در پایان خطاب به ملت ایران بیان کرد: دریانوردان ناوگروه، چون نماینده شما و شهدا بودند، آموزه‌های دینی را در آنجا به نمایش گذاشتند و در ادامه مسیر از اقیانوس وحشی اطلس و طوفان‌های آن برای اولین بار وارد کیپ تاون در آفریقای جنوبی شدند که مصادف با ماه رمضان بود و در آنجا در نماز مسجد مسلمانان آنجا و به دعوت آن‌ها شرکت کردند و برای اهل سنت مراسم انس با قرآن داشتند تا نشان دهند در ایران زمین همه اقوام و مذاهب یک حرف می‌زنند و آن فرمان ولایت است و از این فرامین عقب نشینی نخواهد کرد.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۹
در انتظار بررسی: ۵
Iran (Islamic Republic of)
زاگرسیان
۱۴:۴۸ ۰۵ خرداد ۱۴۰۲
بزرگواران ناوهای فراوان پهپاد بر و هواپیمابر را باید ساخت و به آب انداخت
جهانی شدن نیروی دریایی چندان هم آسان نیست
Iran (Islamic Republic of)
علی
۲۱:۰۳ ۰۵ خرداد ۱۴۰۲
آورین آورین
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۰۵ ۰۵ خرداد ۱۴۰۲
جهانی شدیم رفت کجایی
Iran (Islamic Republic of)
بختیاری
۱۶:۰۳ ۰۵ خرداد ۱۴۰۲
به امید حضور همیشگی و پایدار ناوها و ناوشکن‌های ما در سه اقیانوس جهان اندیشه و دست نظامیان بی بلا
نباید به این اندکها راضی بود
آروزی داشتن ناوگان بزرگ جهانی ارتش و سپاه و ناوگان تجاری و ترانزیتی گسترش یافته در پهنه آبها و اقیانوسها و روابط تجاری با همه کشورهای دوست
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۰۳ ۰۵ خرداد ۱۴۰۲
آفرین‌‌به‌نیروی‌دریایی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۲۹ ۰۵ خرداد ۱۴۰۲
ایول
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۰۱ ۰۵ خرداد ۱۴۰۲
درودبرامیرایرانی مردی کاملا ایرانی واسلامی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۰۰ ۰۵ خرداد ۱۴۰۲
درود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۰۶ ۰۵ خرداد ۱۴۰۲
نیروهای دریایی ارتش وسپاه ممنون ممنون ممنون بازهم ممنون
آخرین اخبار