شرکت بیش از ۱۲ هزار دانش آموز کهگیلویه و بویراحمدی در جشنواره فردا

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد تعداد دانش آموزان شرکت کننده در جشنواره فرهنگی-هنری فردا را ۱۲ هزار و ۵۸۲ نفر اعلام کرد.

حجت دبیقی گفت: با اینکه بخشنامه چهل ویکمین جشنواره فرهنگی هنری "فردا" با تاخیر زمانی به استان‌ها ابلاغ شده بود، اما دانش آموزان استان با حضور ۱۲ هزار و ۵۸۲ نفر در گرایش‌ها و رشته‌های مختلف جشنواره فردا شرکت کردند.

او افزود: جشنواره فرهنگی و هنری "فردا" بمنظور استعدادیابی هنری و مهارتی دانش آموزان و سوق دادن آن‌ها به سمت تولید آثار فاخر است که هرساله در رشته‌های هنری از جمله هنر‌های نمایشی، آوایی، ادبی، رسانه، فضای مجازی و هنر‌های دستی و تجسمی برگزار می‌شود.

دبیقی ادامه داد: این جشنواره در سال تحصیلی جاری در چهار مرحله مدرسه ای، منطقه ای، استانی و کشوری به صورت فرآیند محور در حال برگزاری است.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش ادامه داد: هم اکنون اجرای جشنواره در مرحله داوری استانی است که تاکنون بیش از ۲ هزار اثر برگزیده (پس از داوری آثار در سطح شهرستان‌ها و مناطق) به دبیرخانه استانی ارسال شد.

او می‌گوید: آثار منتخب این جشنواره در رشته‌های مختلف ادبی، نمایشی، آوایی، رسانه، فضای مجازی و هنر‌های دستی و تجسمی در هفته‌های آینده به دبیرخانه کشوری مسابقات در تهران ارسال می‌شود.

این مقام مسئول اضافه کرد: ایجاد ظرفیت فرهنگی و هنری در قالب برگزاری جشنواره‌های مختلف اقدامی مفید و موثر در راستای پُر کردن اوقات سالم فراغت برای دانش آموزان است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار