حادثه ریزش خیابان نظر در اصفهان بر اثر نشت لوله آب

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: براثر نشت آب در محدوده چهارراه نظر اصفهان فروچاله‌ای ایجاد شد و چرخ یک دستگاه اتوبوس در چاله فرو رفت.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره  نشت آب از خط لوله آبرسانی در محدوده چهاراه نظر شهر اصفهان فروچاله ای ایجاد و چرخ یک دستگاه اتوبوس در آن فرو رفت  گفت: این حادثه خسارت جانی نداشت.

منصور شیشه‌فروش افزود:  عوامل امدادی، آتش‌نشانی، پلیس راهور و اکیپ فنی و تعمیراتی شرکت آب و فاضلاب برای ترمیم شبکه ، امدادرسانی و ایمنی تردد به محل اعزام شدند.

او با بیان اینکه روز گذشته به علت شکستگی خط لوله ۴۰۰ میلی‌متری عملیات تعمیر خط انجام شده بود گفت: قدمت و فرسودگی شبکه‌های آب و فاضلاب در شهر اصفهان با عمر ۴۰ تا۵۰ سال، خوردگی شبکه‌ها و اثرات فرونشست زمین باعث تشدید حوادث شکستگی خطوط و ایجاد فروچاله و بروز خسارت به معابر و خیابان‌ها و اختلال در تردد شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان ادامه داد: با بررسی بعمل آمده ۳۰۰ کیلومتر از شبکه‌های آب و فاضلاب در شهر‌های اصفهان، درچه و شاهین شهر با اولویت اول نیاز به بازسازی دارند و در چند سال اخیر ۱۰ کیلومتر در محدوده خیابان نظر، آپادانا و فیض بازسازی شده است.

او افزود: اعتبار مورد نیاز در مرحله اول ۳ هزار میلیارد تومان برآورد شده که باید وزارت نیرو و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با توجه به اهمیت پیشگیری از وقوع حوادث در جهت بازسازی شبکه و تأمین نیاز اعتباری اقدام کنند.


اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار