قادری:

راهی جز سرمایه‌گذاری برای رشد تولید نیست

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس گفت: راهی جز سرمایه‌گذاری برای رشد تولید نیست و فضای سرمایه‌گذاری در کشور باید مهیا باشد.

جعفر قادری در آیین اختتامیه رویداد بزرگ "دومین همایش سالانه توسعه سرمایه‌گذاری در شیراز" گفت: راهی جز سرمایه‌گذاری برای رشد تولید نیست و فضای سرمایه‌گذاری در کشور باید مهیا باشد.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی گفت: قوانین و زمینه سرمایه‌گذاری در داخل و خارج کشور و تعاملات آن به گونه‌ای باشد که سرمایه‌گذار را جذب کند.

او گفت: اکنون شرایط منطقه‌ای به گونه‌ای تغییر می‌کند که مسائل و مشکلات به حداقل رسیده است و این در تعاملات موثر است.

قادری با اشاره به اینکه وقتی فضا و بستر برای تعاملات با کشور‌های دیگر برقرار شود، فشار سایر کشور‌ها کمتر خواهد شد، گفت: تلاش می‌کنیم طرح کلی مصوب کنیم تا بخش عمده مشکلات سرمایه‌گذاری را رفع کند و بسترساز و زمینه‌ساز گسترش سرمایه‌گذاری‌ها باشد.

این نماینده اقتصاددان مجلس گفت: لایحه برنامه هفتم توسط دولت تا یکشنبه آینده وصول می‌شود که در این لوایح و طرح‌ها نوید خوبی برای پیشرفت سرمایه‌گذاری در کشور است.

قادری با اشاره به اینکه کار‌های قابل واگذاری باید واگذار شوند و شهرداری این کار‌ها را به بخش خصوصی واگذار کند و در بخش جذب سرمایه فعالیت داشته باشند، افزود: شهرداری‌ها در مولدسازی می‌توانند نقش مؤثری داشته باشند.

او با اشاره به اینکه بسیاری از مجموعه خدماتی در جا‌های پرترافیک شهر است بیان کرد: با خطوط ریلی و تکمیل کمربندی قدرت مانور شهرداری زیاد می‌شود.

مدیر عامل بانک شهر نیز در این آیین به‌مزیت‌های شهر شیراز برای سرمایه‌گذاری اشاره کرد و گفت: در این راستا بانک شهر فعالیت‌های خوبی در دست اقدام دارد.

سید محمد احمدی گفت: در شهر شیراز باید دارایی مولد داشته باشیم و در اختیار سپرده‌گذاران قرار دهیم.

او گفت: مزیت رقابتی در شهر شیراز بسته تأمین اعتبار مالی است که به شعبات ابلاغ شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار