اتاق بازرگانی فارس و شهرداری شیراز تفاهم نامه امضا کردند

هفت تفاهم‌نامه همکاری و سرمایه‌گذاری در زمینه‌هایی نظیر تفریحی، گردشگری، تجاری و مسکونی در رویداد بزرگ "دومین همایش سالانه توسعه سرمایه‌گذاری در شیراز" (با رویکرد بین‌المللی) با اعتبار ۱۴۰هزار میلیارد ریال منعقد شد.

هفت تفاهم‌نامه همکاری و سرمایه‌گذاری در زمینه‌هایی نظیر تفریحی، گردشگری، تجاری و مسکونی با حضور شهردار شیراز، رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر، معاون مالی و اقتصادی، معاون شهرسازی و معماری و جمعی از سرمایه‌گذاران در رویداد بزرگ "دومین همایش سالانه توسعه سرمایه‌گذاری در شیراز" (با رویکرد بین‌المللی) با اعتبار ۱۴۰هزار میلیارد ریال منعقد شد.

در این تفاهم نامه بر بهره برداری حداکثری از توان و ظرفیت کشور در راستای توسعه اقتصاد مقاومتی و توسعه زیر ساخت های اقتصادی پایدار مابین شهرداری شیراز، شورای شهر شیراز و اتاق بازرگانی فارس تاکید شده است.

از جمله مفاد این تفاهم نامه می توان به استفاده از توانمندی های طرفین در حوزه های مختلف در شهر شیراز در جهت جذب سرمایه گذار داخلی و همکاری های مشترک در حوزه های همکاری جهت جذب سرمایه گذار، همکاری و تعامل اتاق بازرگانی در زمینه تسریع جهت اخذ مجوزهای مورد نیاز سرمایه گذاران جهت اجرای پروژه های سرمایه گذاری، استفاده از ظرفیت اتاق بازرگانی در مجامع و کمیسیون ها در راستای همکاری در اخذ مشوق های سرمایه گذاری و مالیاتی، برگزاری همایش ها و نشست های تخصصی مشترک در حوزه سرمایه گذاری، مشارکت و بهره گیری از وتوانایی علمی، فرهنگی، آموزشی و تحقیقاتی، برگزاری جلسات مشترک سرمایه گذاری و کمک به جذب سرمایه گذاران به حذب سرمایه گذاران داخلی، طراحی و اجرایی دوره های آموزشی مجازی و حضوری، همکاری در برگزاری نشست های تخصصی و همایش های ملی و بین المللی و غیره عنوان کرد.

شهردار شیراز در این نشست با تأکید بر اینکه هدف اصلی از انعقاد تفاهم‌نامه‌های مختلف، خدمت‌رسانی به مردم به عنوان یک اصل است، گفت: توسعه زیرساخت‌های گردشگری یکی از دغدغه‌های اصلی در شیراز است و در این راستا تفاهم‌نامه احداث تله کابین منعقد شد که برای مردم شیراز از اهمیت بالایی برخوردار است.

 محمدحسن اسدی احداث شهربازی، تله‌کابین، باغ پرندگان، پارک آبی و اکواریوم را از خواسته‌های شهروندان برشمرد و افزود: در این راستا قرارداد احداث اکواریوم با یک شرکت ترکیه‌ای قطعی شده است، امروز پروژه کلنگ‌زنی می‌شود و شاهد آغاز عملیات اجرایی آن هستیم.

او با تأکید بر اینکه تفاهم‌نامه‌ها پس از انعقاد برای اجرایی شدن نیازمند پیگیری هستند، گفت: بخشی از تفاهم‌نامه‌هایی که سال گذشته منعقد کردیم، اجرایی شد؛ به عنوان مثال تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری با بانک شهر با اعتبار ۲۰ هزار میلیارد تومان پیگیری و تاکنون بیش از پنج هزار میلیارد تومان آن محقق شده است.

این مقام ارشد مدیریت شهری کلان‌شهر شیراز با اشاره به انتصاب رئیس جدید سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری گفت: با توجه به تجارب و پیشینه حضور "هومان معصومی" در حوزه‌های مختلف مالی و اقتصادی شهرداری از او می‌خواهم که با جدیت و به صورت روزانه روند تفاهم‌نامه‌ها را پیگیری کنند تا ظرف مدت دو ماه به تصویب شورای اسلامی شهر و مرحله عملیاتی برسند.

اسدی گفت: شورای اسلامی شهر شیراز و کمیسیون کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری نگاهی تعاملی و دغدغه پیشرفت و توسعه شهر را دارند و در این راستا خواستارم که از تفاهم‌نامه‌ها حمایت کنند تا پس از تصویب به مرحله اجرایی برسند.

 معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز نیز در این نشست گفت: هفت تفاهم‌نامه همکاری و سرمایه‌گذاری با رویکرد‌های مختلف تفریحی، گردشگری، تجاری، مسکونی و ... در دومین همایش سالانه توسعه سرمایه‌گذاری شیراز منعقد شد.

حمیدرضا اسماعیلی در تشریح این تفاهم‌نامه‌ها گفت: تفاهم‌نامه همکاری با شرکت خارجی رستا جهت احداث پروژه تله‌کابین، تفاهم‌نامه همکاری با شرکت جهاد نصر فارس در راستای ایجاد پروژه‌های گردشگری، تفاهم‌نامه با شرکت عمران و توسعه فارس به منظور احداث شهرک صنعتی خصوصی، تفاهم‌نامه با شرکت مسکن جنوب درخصوص پروژه مشارکت و سرمایه‌گذاری احداث مجتمع یاران واقع در محدوده منطقه ۶ از جمله این تفاهم‌نامه‌ها است.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز گفت: تفاهم با خانه صنعت، معدن و تجارت؛ تفاهم‌نامه با اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی و تفاهم نامه همکاری با اتاق تعاون استان فارس به منظور استفاده از توانمندی این مجموعه‌ها در راستای جذب سرمایه گذار داخلی و همکاری‌های مشترک در زمینه‌های مختلف از جمله تفاهم‌نامه‌هایی بود که به امضای مجموعه مدیریت شهری و طرفین رسید.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.