امحای ۲۰۰ هکتار مزرعه زیرکشت با آب‌های نامتعارف در اطراف شیراز

رئیس مرکز بهداشت شهدای والفجر از امحای ۲۰۰ هکتار زمین کشاورزی زیر کشت گندم و جو، آبیاری با آبهای نامتعارف و پساب غیر استاندارد در منطقه دره قره پیری خبر داد.

علیرضا شریعتی‌گفت: بر اساس گزارش گشت هم پوشان سلامت مبنی بر آبیاری حدود ۲۰۰ هکتار زمین کشاورزی زیر کشت گندم و جو در منطقه دره قره پیری و در راستای اجرای حکم دادستانی، نمایندگان دادستان، مرکز بهداشت شهرستان شیراز شهدای والفجر، جهاد کشاورزی، نیروی انتظامی، محیط زیست استان فارس، شهرداری، سازمان آب منطقه‌ای و اداره آب و فاضلاب شهرستان شیراز اقدام به امحای محصولات کردند.

او گفت: همچنین کانال‌های منتهی به این مزارع که حاوی آب‌های نامتعارف و پساب غیر استاندارد بودند نیز به خارج از این زمین‌ها منحرف شدند.  

مسئول واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت شهدای والفجر نیز از تمام شهروندان خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف مبنی بر استفاده از آب‌های نامتعارف، فاضلاب خام، پساب مخلوط به فاضلاب و پساب غیر استاندارد هنگام آبیاری کشاورزی، موضوع را به ادارات مربوطه اطلاع رسانی کنند.

محمدعلی محسنی پور همچنین از کشاورزان خواست سلامت عمومی را فدای درآمد نکنند تا مشمول جرایم حقوقی نشوند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Germany
ناشناس
۰۵:۵۲ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
بعد میگن چرا مردم سرطان میگیرن خب مال همی اب هاییی فاضلاب که بعصی ادم ها میدن به مزارع گندم برنج خودشون از خدا نمی ترسن واقعا دولت باید جلو این اشخاص بگیره