ترکمنستان برای ایجاد ثبات در افغانستان تلاش می‌کند

وزیر خارجه ترکمنستان در دیدار با نماینده دبیرکل سازمان ملل در افغانستان گفت کشورش با حفظ بی‌طرفی، برای ایجاد ثبات در افغانستان تلاش می‌کند.

وپا حاجی‌اف، سرپرست وزارت خارجه ترکمنستان در دیدار با اوتونبایوا، رئیس نمایندگی سازمان ملل در افغانستان(یوناما) دیدار کردند.

بر اساس اطلاعیه منتشر شده توسط وزارت خارجه ترکمنستان، حاجی‌اف در این دیدار گفت ترکمنستان به امنیت و ثبات افغانستان و همچنین توسعه اجتماعی-اقتصادی آن بسیار علاقه‌مند است.

به گفته منابع، تمرکز این نشست بر تعامل گسترده بین کشورها و سازمان ملل در مورد مسائل افغانستان و در درجه اول حفظ تعامل نزدیک با یوناما بود.

حاجی‌اف در این دیدار تأکید کرد ترکمنستان با حفظ وضعیت بی‌طرفی دائمی خود، فعالانه در چارچوب تلاش‌های بین‌المللی برای ایجاد ثبات در وضعیت سیاسی و اجتماعی-اقتصادی در افغانستان فعالیت می‌کند.

وی افزود ترکمنستان به طور مرتب محموله‌های بشردوستانه را به افغانستان ارسال می‌کند، تسهیلات اجتماعی در حال ایجاد است و کمک‌های پزشکی به مردم ارائه می‌کند.

رزا اوتونبایوا در سفر به ترکمنستان در نشست اتحادیه اروپا و آسیای میانه نیز شرکت داشت. این نشست در عشق‌آباد برگزار شد. بررسی وضعیت افغانستان از موضوعات گفتگوی این نشست بود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار