رهاسازی ۸ میلیون قطعه بچه ماهی در منابع آبی آذربایجان غربی

مدیر شیلات و آبزیان آذربایجان غربی از رهاسازی ۸ میلیون قطعه بچه ماهی در منابع آبی استان خبر داد.

محمدباقر قریشی مدیر شیلات و آبزیان آذربایجان غربی گفت: امسال ۸ میلیون قطعه بچه ماهی در راستای تحقق تولید ماهی با هزینه کمتر، انواع ماهیان پرورشی گرمابی شامل آمور، فیتوفاگ، بیگ هد و کپور در استخر‌های ذخیره آب کشاورزی و آب‌بندان‌های استان توسط این مدیریت رهاسازی می‌شود.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۱۷ هزار و ۲۰۰ تن انواع آبزی در آذربایجان‌غربی تولید شد و این استان در بین استان‌های غیرساحلی رتبه اول را داراست، افزود: امسال پیش‌بینی می‌شود ۱۸ هزار تن انواع آبزی در استان تولید و روانه بازار شود.

مدیر شیلات و آبزیان آذربایجان‌غربی گفت: هم اکنون ۴۳۰ مزرعه پرورشی و بهره‌داری از منابع آبی آذربایجان‌غربی در این استان فعالیت دارند و در این راستا برای ۲ هزار و ۶۰۰ نفر به طور مستقیم و حداقل هزار نفر به طور غیرمستقیم اشتغال ایجاد شده است.

قریشی می‌گوید: پیش‌بینی می‌شود همزمان با هفته دولت ۱۰ مرکز پرورش آبزی نیز در استان به بهره‌برداری برسد.

وی یادآور شد: افزایش تولید و راه‌اندازی مجتمع‌های جدید پرورش ماهی در آذربایجان‌غربی به صورت مستقیم و غیرمستقیم باعث افزایش اشتغال در این بخش می‌شود و با توجه به اینکه این استان دارای نیروی انسانی ماهر و توانمند است، این امر به آسانی تحقق پیدا می‌کند.

آذربایجان‌غربی با وجود منابع آبی غنی و متنوع، از استان‌های موفق در زمینه تولید انواع آبزیان بوده و عمده‌ترین آبزیان صادراتی در این استان شامل ماهیان پرورشی از جمله قزل‌آلا و ماهی کپور است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.