از دستگیری عامل توزیع قرص‌های غیرمجاز تا توقیف بنز قاچاق ۱۱۰ میلیاردی

مهم‌ترین حوادث ۶ خردادماه ۱۴۰۲ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

 مهم‌ترین حوادث روز شنبه ششم خردادماه ۱۴۰۲ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

در بازرسی از پژو ۲۵۸ کیلو مواد مخدر کشف شد

فرمانده انتظامی استان گفت: در بازرسی از سواری پژو در یکی از محله‌های شیراز، ۲۵۸ کیلو و ۶۰۰ گرم تریاک و حشیش کشف شد.

سردار رهام‌بخش حبیبی گفت: مأموران پلیس امنیت عمومی استان با اقدامات فنی و تخصصی مطلع شدند افرادی پس از بارگیری مقدار زیادی تریاک از استان‌های شرقی آن را به شیراز انتقال و در منزل خود در یکی از محلات این شهرستان دپو کرده‌اند که موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

او گفت: ماموران پلیس امنیت عمومی استان پس از هماهنگی با مرجع قضائی به محل مورد نظر اعزام و موفق شدند در بازرسی از یک سواری پژو که در پارکینگ آن منزل پارک بود ۲۰۱ کیلوگرم تریاک و ۵۷ کیلو و ۶۰۰ گرم حشیش (در مجموع ۲۵۸ کیلو و ۶۰۰ گرم مواد مخدر) کشف کنند.

فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه در این خصوص ۵ نفر دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند، تصریح کرد: شهروندان می‌توانند در صورت اطلاع از فعالیت سوداگران مرگ گزارش آن را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند.

بنز قاچاق ۱۱۰ میلیاردی روانه پارکینگ شد 

جانشین فرمانده انتظامی استان از توقیف یک خودرو قاچاق به ارزش ۱۱۰ میلیارد ریال در شهرستان "شیراز" خبر داد. 

سردار یوسف ملک‌زاده گفت: در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، روز گذشته ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان حین گشت‌زنی در یکی از خیابان‌های شیراز به یک سواری بنر که جلو یک تعمیرگاه بود مشکوک و آن را مورد بررسی قرار دادند.

او گفت: ماموران در بررسی‌های اولیه و استعلام از سامانه پلیس مطلع شدند که خودرو بنز با پلاک جعلی قاچاق و از مبادی غیر قانونی وارد کشور شده است.

جانشین فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه پرونده تشکیل و تحویل مرجع قضائی شد، گفت: کارشناسان ارزش خودرو قاچاق مربوطه را ۱۱۰ میلیارد ریال برآورد کردند.

کشف ۲۴ تن برنج قاچاق در خرمبید

فرمانده انتظامی شهرستان خرمبید از کشف ۲۴ هزار و ۳۰۰ کیلوگرم برنج خارجی قاچاق در بازرسی از یک دستگاه کامیون خبر داد.

سرهنگ علی‌اکبر کریمی گفت: ماموران این فرماندهی هنگام کنترل خودرو‌های عبوری به یک دستگاه کامیون حامل بار برنج مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

او گفت: ماموران در بازرسی از این خودرو ۲۴ هزار و ۳۰۰ کیلوگرم برنج خارجی قاچاق و خارج از چرخه قانونی توزیع را کشف کردند.

فرمانده انتظامی خرمبید با اشاره به اینکه ارزش محموله کشف شده بنا بر اعلام نظر کارشناسان ۹ میلیارد ریال برآورد شده است، تصریح کرد: راننده با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.

دستگیری سارق تلفن همراه در شیراز 

رئیس پلیس آگاهی استان از دستگیری یک سارق که اقدام به سرقت به عنف تلفن همراه شهروندان در شیراز کرده بود، خبر داد. 

سرهنگ کاووس حبیبی گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت به عنف تلفن همراه توسط راننده یک دستگاه خودرو پراید در سطح شهر شیراز، پیگیری موضوع و دستگیری سارق در دستور کار کارآگاهان پایگاه غرب پلیس آگاهی قرار گرفت.

او گفت: کارآگاهان پایگاه غرب با انجام تحقیقات علمی، فنی و بررسی‌های صحنه‌های وقوع جرم یک متهم را در این زمینه شناسایی و طی عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه وی را در مخفیگاهش دستگیر کردند.

سرهنگ حبیبی گفت: در بازجویی‌های صورت گرفته مشخص شد سارق با استفاده از یک دستگاه خودرو پراید پس از شناسایی سوژه‌های خود در محله‌های خلوت و با مخدوش کردن پلاک خودرو با تهدید چاقو اقدام به سرقت تلفن همراه شهروندان می‌کرده است.

این مقام انتظامی گفت: متهم در بازجویی‌های تکمیلی کارآگاهان پایگاه غرب به ۴ فقره سرقت به عنف تلفن همراه شهروندان به ارزش یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال اعتراف و پس از سیر مراحل قانونی روانه زندان شد.

رئیس پلیس آگاهی استان فارس گفت: شهروندان حتی الامکان سعی کنند هنگام تاریکی هوا به تنهایی در کوچه‌های خلوت تردد نکنند و در صورتی که با سارقان به عنف مواجه شدند و در چنین شرایطی قرار گرفتند، مراتب را سریعا به فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

کشف ۷۶ کیلو تریاک در یک عملیات مشترک 

فرمانده انتظامی جهرم از توقیف سواری پژو پارس و کشف ۷۶ کیلوگرم تریاک در عملیات مشترک پلیس مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی و این شهرستان خبر داد.

سرهنگ خسرو رزمجویی گفت: در راستای طرح مبارزه با سوداگران مرگ، ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان "خراسان رضوی" با اقدامات فنی و تخصصی مطلع شدند فردی با یک سواری پژو پارس در محور "بندرعباس-شیراز" در حال انتقال یک محموله تریاک است که موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس فارس قرار گرفت.

او گفت: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان جهرم پس از هماهنگی با مرجع قضائی به این محور اعزام و با برپایی تور ایست و بازرسی موفق شدند پژو حامل تریاک را شناسایی و دستور ایست صادر کنند.

فرمانده انتظامی جهرم با بیان اینکه پس از طی مسافتی تعقیب و گریز ماموران موفق شدند با اقدامات فنی و تخصصی خودرو را توقیف و راننده و سرنشین را نیز دستگیر کنند، تصریح کرد: در بازرسی از این سواری ۷۶ کیلوگرم تریاک کشف شد.

سرهنگ رزمجویی با اشاره به اینکه متهمین برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی و از آن طریق روانه زندان شدند، از مردم خواست هرگونه مورد مشکوک را سریعا به سامانه فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع و پلیس را در مبارزه با سوداگران مرگ یاری رسانند.

اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در کوه چنار

فرمانده انتظامی کوه‌چنار نتایج اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در اردیبهشت ماه سال جاری را تشریح کرد.

سرهنگ لطف‌الله محمّدی گفت: طرح ارتقاء امنیت اجتماعی با هدف ناامن کردن محلات جرم خیز، پاکسازی نقاط آلوده و ارتقاء احساس امنیت در بین شهروندان، توسط یگان‌های انتظامی شهرستان کوه‌چنار در اردیبهشت‌ماه اجرایی شد.

او با بیان اینکه در اجرای این طرح، ۱۷ نفر سارق با اعتراف به ۲۲ فقره انواع سرقت دستگیر شدند، گفت: دستگیری ۴ نفر خرده فروش مواد مخدر، توقیف ۵۰ دستگاه وسایط نقلیه متخلف و کشف ۳۰ هزار و ۸۰۰ لیتر سوخت قاچاق از دیگر نتایج اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی بود.

فرمانده انتظامی کوه‌چنار با اشاره به اینکه متّهمان با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند، گفت: مشارکت شهروندان در ایجاد امنیت پایدار بسیار حائز اهمیت است.

سرهنگ محمّدی هدف از اجرای این طرح‌ها را افزایش احساس امنیت در بین شهروندان عنوان کرد و از مردم خواست با پلیس همکاری‌های لازم را داشته باشند.

کشف کالای قاچاق ۲ میلیارد ریالی در ممسنی

فرمانده انتظامی "ممسنی" از کشف ۲۱۵ عدد کیسه خوراک دام و طیور قاچاق در این شهرستان خبر داد. 

سرهنگ محمد نیکبخت گفت: مأموران پاسگاه انتظامی فهلیان حین ایست و بازرسی مقطعی در محور "نورآباد-رستم" به یک دستگاه کامیون مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر توقیف کردند. 

او گفت: مأموران پاسگاه در بازرسی از این کامیون ۲۱۵ عدد کیسه (۱۰ تن) خوراک دام و طیور قاچاق و فاقد هرگونه مجوز قانونی کشف کردند.

فرمانده انتظامی ممسنی با بیان اینکه ارزش کالا‌های قاچاق کشف شده برابر نظر کارشناسان ۲ میلیارد ریال برآورد شده است، تصریح کرد: در این زمینه راننده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

کشف کالای قاچاق میلیاردی توسط پلیس آباده

فرمانده انتظامی آباده از کشف کالای قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۲۵ میلیون ریال در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ سیدابوالفضل مسعودی گفت: ماموران انتظامی آباده در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز، حین کنترل خودرو‌های عبوری در محور‌های مواصلاتی به یک دستگاه اتوبوس مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

او گفت: ماموران در بازرسی از این خودرو، ۵۰۰ ثوب البسه و ۴۸ دستگاه مدولاتور خارجی قاچاق و فاقد هرگونه مدارک قانونی کشف کردند.

فرمانده انتظامی آباده با اشاره به اینکه ارزش اموال مکشوفه برابر نظر کارشناسان، یک میلیارد و ۲۵ میلیون ریال برآورد شده است، افزود: در این خصوص راننده تحویل مراجع قضائی شد.

کشف سوخت قاچاق در استهبان

فرمانده انتظامی استهبان از کشف یک هزار و ۷۰۰ لیتر گازوئیل قاچاق در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ حسین اکبرپور گفت: در اجرای طرح مبارزه با کالای قاچاق و ارز، مأمورین کلانتری ایج حین ایست و بازرسی به یک دستگاه کامیون مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

او با بیان اینکه در بازرسی از اتاق عقب کامیون یک هزار و ۷۰۰ لیتر گازوئیل قاچاق کشف شد، گفت: در این راستا پرونده قضایی تشکیل و راننده به مراجع قضائی معرفی شد.

کشف کالای میلیاردی قاچاق در کوار 

فرمانده انتظامی کوار از توقیف یک دستگاه وانت آریسان و کشف کالای قاچاق به ارزش ۳ میلیارد و ۱۱۵ میلیون ریال در آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ سیدرحمان هاشمی گفت: ماموران پلیس آگاهی کوار در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز هنگام کنترل خودرو‌های عبوری در محور‌های مواصلاتی، به یک دستگاه وانت آریسان مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

او گفت: ماموران موفق شدند در بازرسی از این خودرو ۲۶ دستگاه سرخ کن خارجی قاچاق و فاقد مدارک قانونی را کشف کنند.

فرمانده انتظامی کوار با بیان اینکه راننده به مرجع قضائی معرفی شد، افزود: ارزش این محموله قاچاق برابر نظر کارشناسان، ۳ میلیارد و ۱۱۵ میلیون ریال برآورد شده است.

پلمب ۱۹ واحد صنفی متخلف در کوه چنار

فرمانده انتظامی شهرستان کوه‌چنار از پلمب ۱۹ واحد صنفی متخلف به دلیل عدم رعایت قوانین و مقررات خبر داد.

سرهنگ لطف اله محمّدی گفت: در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی، طرح نظارت و کنترل بر اصناف توسط ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی طی ۲۴ ساعت گذشته در کوه‌چنار اجرا شد.

او گفت: در این راستا ۳۰۵ واحد صنفی مورد بازدید قرار گرفتند که در نتیجه آن ۱۹ واحد صنفی متخلف به علت عدم رعایت قوانین و مقررات پلمب شدند.

فرمانده انتظامی کوه‌چنار ضمن تاکید بر ادامه طرح‌های نظارت بر اماکن و صنوف مختلف و قدردانی از همکاری خوب شهروندان با پلیس در اجرای اینگونه طرح‌ها، از مردم شریف شهرستان درخواست کرد در صورت مشاهده و یا برخورد با تخلفّات صنفی، موضوع را بلافاصله به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

کشف بیش از ۱۲ کیلو تریاک از منزل خرده فروش

فرمانده انتظامی داراب از کشف ۱۲ کیلو و ۵۰۰ گرم مواد مخدر از نوع تریاک در بازرسی از یک منزل مسکونی در این شهرستان خبر داد. 

سرهنگ علیرضا نوشاد گفت: در پی گزارشات مردمی مبنی بر فروش مواد مخدر توسط فردی در یکی از محلات بخش "جنت‌شهر" این شهرستان، ماموران کلانتری بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

او گفت: مامورین با هماهنگی مرجع قضائی به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی از آن منزل ۱۲ کیلو و ۵۰۰ گرم مواد مخدر از نوع تریاک که به صورت بسته بندی و آماده فروش بود را کشف کردند.

فرمانده انتظامی داراب با تقدیر از همراهی خوب مردم با پلیس در مقابله با سوداگران مرگ، از شهروندان خواست اخبار و اطلاعات خود را در این خصوص از طریق تماس با شماره تلفن ۱۱۰ گزارش دهند. 

تریاک به مقصد نرسید 

فرمانده انتظامی شهرستان خرمبید از کشف ۱۲ کیلو و ۱۵۰ گرم تریاک خبر داد.

سرهنگ علی‌اکبر کریمی گفت: در راستای طرح مبارزه با سوداگران مرگ، ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر خرمبید حین گشت زنی در محور‌های مواصلاتی به یک خودرو پژو مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند 

او گفت: در بازرسی از این خودرو ۱۲ کیلو و ۱۵۰ گرم تریاک که به طرز بسیار ماهرانه‌ای زیر صندلی جاسازی شده بود کشف شد.

فرمانده انتظامی خرمبید گفت: در این خصوص راننده دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شد.

کشف ۷ هزار لیتر گازوئیل قاچاق در مرودشت

فرمانده انتظامی مرودشت از کشف ۷ هزار لیتر گازوییل قاچاق در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ فرشید زینلی گفت: ماموران کلانتری ۱۲ "بعثت" در اجرای طرح ضربتی مبارزه با قاچاق فرآورد‌ه‌های نفتی با اشراف اطلاعاتی از وجود مقادیری سوخت در یکی از گاراژ‌های تعمیراتی این شهرستان مطلع و پیگیری موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

او گفت: ماموران ضمن هماهنگی با مراجع قضائی به محل مورد نظر اعزام و ۲ دستگاه کامیون و وانت نیسان که در محل پارک بود را برای بررسی بیشتر به مقر انتظامی انتقال دادند.

فرمانده انتظامی مرودشت با بیان اینکه در بازرسی از این خودرو‌ها در مجموع ۷ هزار لیتر گازوئیل قاچاق کشف شد، تصریح کرد: در این خصوص ۲ نفر دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

سرهنگ زینلی با بیان اینکه ارزش سوخت‌های کشف شده برابر نظر کارشناسان ۲ میلیارد ریال برآورد شده است، تصریح کرد: پلیس با قاچاقچیان قاطعانه برخورد خواهند کرد.

دستگیری عامل توزیع قرص‌های غیرمجاز در زرین دشت

فرمانده انتظامی زرین‌دشت از دستگیری عامل توزیع قرص‌های غیرمجاز در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ حمیدرضا صالحی فرد گفت: در اجرای طرح مبارزه با خرده فروشان مواد مخدر، ماموران انتظامی زرین‌دشت با اقدامات فنی و تخصصی مطلع شدند فردی در منزل خود اقدام به خرید و فروش دارو‌های غیرمجاز می‌کند که بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

او گفت: ماموران پس از هماهنگی با مرجع قضائی به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی از آن منزل یک هزار و ۵۰۰ عدد قرص متادون غیرمجاز کشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان زرین‌دشت گفت: در این خصوص یک نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.