مدیرکل مدیریت بحران استان یزد:

حفظ ارتباطات، لازمه فرماندهی حادثه است

ملک زاده گفت: حفظ ارتباطات، لازمه فرماندهی حادثه است و باید توجه ویژه‌ای به این مهم شود.

ملک زاده  مدیرکل مدیریت بحران استان یزد در جریان برگزاری مانور اطفای حریق با سناریوی آتش سوزی در جنگل باغ شادی شهرستان خاتم گفت: این مانور با هدف ارزیابی عملکرد و فرآیند تشکیل تیم فرماندهی حادثه (ICS) و با همکاری دستگاه‌های امدادی انجام شد. 
 
ملک زاده افزود افزود: در این مانور تیم‌هایی از مدیریت بحران استان، محیط زیست استان و شهرستان، فرمانداری، آتش نشانی، جمعیت هلال احمر، بخشداری، منابع طبیعی و آبخیزداری، شهرداری، گروه‌های مردم نهاد و سرگروه اکیپ‌های اطفای حریق، طبیعت دوستان و مردم محلی فراخوان و نسبت به اطفای حریق و عملیات نجات جنگل باغ شادی اقدام شد. 

او با اشاره به جایگاه ارتباطات در فرماندهی حادثه افزود: یکی از مهمترین دغدغه‌ها در این مانور موضوع ارتباطات بود که می‌بایست در این خصوص برنامه ریزی کرد. 

مدیرکل مدیریت بحران استان یزد ادامه داد: هرچند پیگیری‌هایی در این خصوص در سالیان اخیر صورت گرفته، اما هنوز این مشکل پابرجاست و باید به گونه‌ای برنامه ریزی شود تا در صورتی که حادثه‌ای رخ داد در حداقل زمان موضوع ارتباطات به صورت موقت راه اندازی شود. 

پس از برگزاری مانور نیز، جلسه بررسی نقاط قوت و ضعف تیم‌های امدادی باحضور مسئولان دستگاه‌های مختلف برگزار شد و تعدادی از تجهیزات اطفاء حریق توسط اداره کل مدیریت بحران استان یزد در اختیار محیط زیست و گروه‌های مردمی قرار گرفت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.