افزایش ۷۵ درصدی کشف سوخت قاچاق در کرمان

فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به افزایش کشفیات سوخت قاچاق گفت: مقابله با عاملان حمل غیر مجاز سوخت از سوانح رانندگی هم خواهد کاست.

 سردار عبدالرضا ناظری گفت: در واکاوی عملکرد پلیس استان کرمان طی دو ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۲ به نسبت همین مدت طی سال گذشته شاهد افزایش انهدام باند‌های حمل مواد مخدر و همچنین افزایش کشفیات حوزه سوخت قاچاق بوده ایم.

او افزود: در همین راستا طی این مدت از سال جاری بیش از ۱۲ هزارو ۸۵۶ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف، ۴۸۸ قاچاقچی دستگیر و ۲۵ باند فعال در عرصه حمل و توزیع این مواد خانمانسور منهدم شده اند که باید افزایش ۱۵ درصدی دستگیری خرده فروشان مواد مخدر، توقیف ۳۲۶ دستگاه خودروی حامل مواد، جمع آوری بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ معتاد متجاهر و همچنین کشف ۲۱ هزارو ۵۲۸ بسته سیگار قاچاق را هم ناظر به دغدغه مندی پلیس در این حوزه برشماریم.

سردار ناظری با اشاره به موقعیت استان کرمان ادامه داد: در حوزه دیگر کشفیات نیز در این مدت ۳۳۰ متهم به دلیل حمل کالای قاچاق و همچنین بیش از یک میلیون و ۴۴۸ هزار لیتر فراورده سوختی قاچاق کشف و با دستگیری ۲۳۲ قاچاق بر و توقیف ۵۶۷ خودروی حامل سوخت که عمدتا از نوع سواری و وانت بوده اند از مخاطرات بسیار زیاد تردد این دست وسایل نقلیه در محور‌های استان کاسته شد.

فرمانده انتظامی استان مقابله جدی با معضل سرقت را هم از دغدغه‌های اصلی مجموعه انتظامی برشمرد و تصریح کرد: در این راستا نیز با تشکیل قرارگاه مبارزه با سرقت و تلاش‌های بی وقفه پلیس آگاهی و دیگر رده‌های انتظامی بیش از ۲ هزارو ۲۵۰ سارق دستگیر و بیش از چهار هزارو ۴۷۹ مورد سرقت کشف شده است.

او شناسایی و دستگیری ۵۲ عامل قتل و همچنین دستگیری ۱۰۶ عامل تیراندازی و ۱۸ عامل گروگانگیری را از دیگر دستاورد‌های پلیس کرمان در دو ماهه سال جاری ذکر و بیان کرد: از جمله مولفه‌های موثر بر کاهش زمینه‌های وقوع انواع جرائم و کشف آن‌ها مشارکت خود مردم با پلیس در حوزه‌های خودمراقبتی و ایفای نقش در حوزه نظم و امنیت است که تداوم این رویکرد‌ها باعث استمرار این نتایج موفق خواهد بود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار