آمادگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای توسعه دیپلماسی اقتصادی و رشد صادرات غیرنفتی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از آمادگی این وزارتخانه برای نقش‌آفرینی در توسعه دیپلماسی اقتصادی و رشد صادرات غیرنفتی خبرداد.

سید صولت مرتضوی در گردهمایی رؤسای نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور گفت: با توجه به ظرفیت‌های تولیدی در اختیار، بسته‌های سرمایه‌گذاری ویژه‌ای برای جلب مشارکت سرمایه‌گذاران خارجی در شرکت‌های تابعه طراحی شده که در حوزه دیپلماسی اقتصادی می‌توان به آن توجه کرد. وی گفت: رویکرد توسعه اقتصادی کشور بر مردمی‌سازی و دستیابی به سهم ۲۵ درصدی تعاون از اقتصاد کشور دنبال می‌شود.

وزیر کار با تأکید بر رویکرد‌های تحولی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در برنامه هفتم و تدوین چشم‌انداز رشد تولید و رونق اشتغال، افزود: وزارت کار در تولید ناخالص داخلی کشور سهم مهمی دارد و می‌تواند با توجه به شرکت‌های گسترده ذیل ۵ صندوق بازنشستگی و سازمان تأمین اجتماعی در رشد صادرات و تأمین نیاز کشور‌های مختلف نقش‌آفرین باشد.

مرتضوی به سهم شرکت‌های تابعه در تولید دارو، فعالیت در حوزه فولاد، معادن، کشاورزی، گردشگری و حمل‌و‌نقل اشاره کرد و گفت: بخش عظیمی از تولید حوزه پتروشیمی کشور نیز در ذیل صندوق‌های بازنشستگی ما رقم می‌خورد.

وی بر آمادگی برای ارتقای بخش نمایندگان کار جمهوری اسلامی ایران در کشور‌های مختلف تأکید کرد و گفت: آماده همکاری در تبادل دانش و مهارت در حوزه آموزش‌های فنی‌و‌حرفه‌ای نیز هستیم.

در این نشست بر ارتقای راهبرد‌های اقتصاد مقاومتی در حوزه دیپلماسی اقتصادی، اهتمام و تمرکز بیشتر بر بخش انرژی، پیگیری برگزاری کمیسیون‌های مشترک در سال ۱۴۰۲ و استفاده از ظرفیت سازمان‌های منطقه‌ای و جهانی در این حوزه تأکید شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار