در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

ورود ۸ هزار و ۲۰۰ زائر ایرانی به سرزمین وحی

معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت از ورود ۸ هزار و ۲۰۰ زائر ایرانی به سرزمین وحی تا ظهر امروز شنبه ۶ خرداد ماه خبرداد.

غلامرضا رضایی معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: تا ظهر امروز ۸ هزار و ۲۰۰ زائر و عوامل وارد سرزمین وحی شده اند و روند اعزام‌ها با جدیت و نظم ادامه دارد.

وی با بیان اینکه زائران حج تمتع امسال از ۲۱ ایستگاه پروازی عازم سرزمین وحی می‌شوند اظهار کرد: آمار زائران کشورمان که تا به امروز شنبه وارد مدینه شده اند فقط از سه ایستگاه پروازی تهران، یزد و ساری بوده است و درروز‌های آتی، از ایستگاه‌های پروازی دیگر نیز اعزام‌ها صورت می‌گیرد.

معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت با بیان اینکه اعزام زائران ایرانی مدینه قبل به فرودگاه مدینه منوره که از سوم خرداد ماه آغاز شده و همچنان ادامه دارد، گفت: اعزام‌های زائران مدینه بعد نیز به فرودگاه جده می‌باشد که از روز ۱۳ خرداد ماه آغاز می‌گردد.

 رضایی گفت: زائران مدینه قبل در مدینه النبی (ص) حدود ۵ شب اقامت خواهند داشت و پس از احرام در میقات شجره رهسپار مکه مکرمه می‌شوند تا اعمال و مناسک خود را به جای آورند.

وی افزود: زائران مدینه بعد نیز بعد ازورود به سرزمین وحی از فرودگاه جده رهسپار میقات جحفه می‌شوند که پس از احرام بستن به مکه وارد می‌شوند و بعد از اعمال و مناسک، برای مدت ۵ شب به مدینه منوره می‌روند.

معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت با بیان اینکه نخستین پرواز زایران ایرانی به سرزمین وحی سوم خرداد ماه بود گفت: تمامی پرواز‌های رفت تا یکم تیرماه درنظر گرفته شده و پرواز‌های بازگشت نیز از سیزدهم تیرماه لغایت سوم مرداد ماه می‌باشد.

وی افزود: از تمامی دستگاه‌های همکار به ویژه سازمان هواپیمایی که تلاش شبانه روزی در این رابطه داشته اند تشکر می‌کنیم، زیرا یکی از مهمترین برنامه‌های عملیات اجرایی این سازمان، حج تمتع می‌باشد که همیشه به خوبی آن را انجام داده اند و امیدواریم در برنامه ریزی‌های پیش رو نیز موفق باشند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۰۰ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
التماس دعای فرج . امیداست زائرین محترم دراولین نگاه به کعبه، حاجت قلبی شان ظهور منجی عالم حضرت امام زمان علیه السلام باشد. اللهم عجل لولیک الفرج. اللهم صل علی محمد وآل محمد و عجل فرجهم.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۲۶ ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
حجکم مقبول
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۵۲ ۰۶ خرداد ۱۴۰۲
اللهم ادزقنا حج بیتک الحرام فی عامنا هذا و فی کل عام
آخرین اخبار