آغاز تسطیح، لایروبی و رگلاژ بستر رودخانه شهرچای ارومیه

سخنگوی شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: عملیات لایروبی، تسطیح و رگلاژ بستر رودخانه شهرچای ارومیه به زودی آغاز می‌شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر ارومیه با اشاره به وضعیت نامناسب ظاهری بستر رودخانه شهرچای گفت: عملیات لایروبی، تسطیح و رگلاژ بستر رودخانه شهرچای ارومیه که در داخل محدوده‌ی شهر واقع شده است به زودی آغاز می‌شود.

علی مصطفی زاده افزود: بستر رودخانه شهرچای به طول ۱۲ کیلومتر از پل قویون (قویون کورپوسی) تا پل سه چشمه (اوچ گوزلوکورپو) به مدت ۷ سال است که لایروبی نشده و به زودی با طی مراحل قانونی عملیات لایروبی، تسطیح و رگلاژ بستر این رودخانه از طریق پیمانکار آغاز خواهد شد.

عضو هئیت رئیسه شورای اسلامی شهر ارومیه با اشاره به مراحل واگذاری پروژه تسطیح و لایروبی رودخانه شهرچای به پیمانکار افزود؛ مقدمات انتخاب و واگذاری عملیات لایروبی و تسطیح این رودخانه به پیمانکار در حال نهایی شدن است تا عملیات اجرای در اسرع وقت آغاز شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر ارومیه ادامه داد: وجود رودخانه‌ی شهرچای ارومیه یک فرصت استثنایی و بی نظیر و یک پتانسیل بالقوه برای ارومیه محسوب می‌شود که می‌تواند به یک جاذبه توریستی و تفریحی شاخص ملی و بین المللی نیز تبدیل شود.

مصطفی زاده با تاکید بر استفاده بهینه از ظرفیت‌های رودخانه شهر چای عنوان کرد: شهرداری ارومیه بعد از عملیات لایروبی، تسطیح و رگلاژ، از طریق آگهی فراخوان عمومی؛ بسترسازی، نورپردازی، ساماندهی ساحل و ... این رودخانه را (بعد از پیشنهاد مشاور) در دستور کار خود قرار خواهد داد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.