ظرفیت پیرغلامان فارس برای الگوپردازی در رسانه ملی استفاده شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس با بیان اینکه انتظار این است که الگوپردازی رسانه‌ای توسط صدا و سیما در سطح ملی انجام شود بر استفاده از ظرفیت‌های پیرغلامان استان برای الگوپردازی در رسانه ملی تأکید کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن قانع در نشست اعضای کانون و بسیج مداحان با مدیرکل صدا و سیمای استان گفت: دشمن به دنبال مخدوش کردن هویت اسلامی، ایرانی و انقلابی جوانان و نوجوانان در فضای مجازی است و راهبرد رهبری برای اصلاح هویت دست‌آموز فضای مجازی، بازگشت به فطرت و امورات فطری است.

او گفت: مهم‌ترین نقش‌آفرین احیای هویت‌های اجتماعی، فردی و دینی و انقلابی از نگاه ایشان خطبا، مداحان و بستر هیئت است.

قانع گفت: رهبر انقلاب مأموریت‌هایی را متوجه این قشر تأثیرگذار نافذ کرده‌اند از جمله نگاه پیشبرانه به حل مسئله، پرهیز از خنثی بودن، آگاه بودن، هویت‌ساز بودن، استفاده از ظرفیت هیئت و مداحی برای مدیریت عواطف و احساسات و گرایشات، جریان‌سازی و گفتمان‌سازی، هم‌افزایی و همدلی. انتظار این است که الگوپردازی رسانه‌ای توسط صدا و سیما در سطح ملی انجام شود و از مداحانی که تاثیرگذاری دینی و انقلابی و قدرت جریان‌سازی دارند در رسانه ملی استفاده شود تا آنان از فرصت محدود رسانه بیشترین استفاده را برای حل مشکلات فرهنگی و اجتماعی کنند و مدیریت احساسات و عواطف را به سمت ارزش‌های انقلابی و اسلامی سوق دهند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس همچنین بر استفاده از ظرفیت‌های پیرغلامان استان برای الگوپردازی در رسانه ملی تأکید کرد و گفت: در استان فارس با ۳۷ شهرستان و ۱۲۱ شهر بالغ بر ۸ هزار هیات و ۱۰ هزار مداح وجود دارد و توقع این است که این ظرفیت گسترده معطوف به شیراز نشود و به صورت میدانی مداحان شاخص و تاثیرگذار به عنوان الگو‌های شهرستانی معرفی شوند و هویت شهرستانی در سایه کار رسانه‌ای خوب و تاثیرگذار احیا شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.