تحول دستمزد اهالی رادیو خبر‌های خوش معاون صدا

معاون رسانه ملی از برطرف شدن مشکلات بودجه‌ای و دستمزدی رادیویی‌ها و از ایجاد یک کمربند طنز و سرگرمی در همه شبکه‌های رادیویی خبر داد.

علی بخشی‌زاده، معاون رسانه ملی به برطرف شدن مشکلات بودجه‌ای و دستمزدی رادیویی‌ها اشاره کرد و از ایجاد یک کمربند طنز و سرگرمی در همه شبکه‌های رادیویی خبر داد.

یکی از نکاتی که در فضایِ رادیو و تلویزیون و ساخت برنامه و سریال، مطرح می‌شود بحثِ نشاط و سرگرمی است. تلویزیون سال‌ها پیش به فکر راه‌اندازی شبکه نسیم افتاد و با ساختِ چند برنامه، امروز جزو پربیننده‌های رسانه ملّی به شمار می‌رود. آیا قرار است رادیو هم صاحبِ شبکه‌ای مجزا برای سرگرمی و نشاط شود؟ نکته بعدی موضوع دستمزد اهالی رادیو و عدالت رسانه‌ای که باید به لحاظ پرداخت‌های هنرمندان اتفاق بیفتد؛ همانگونه که پیمان جبلی رئیس صداوسیما چند روز گذشته گفت: «ما بازنگری جدّی در حوزه پرداخت‌های رادیو خواهیم داشت، عدالت دریافت و پرداخت در رادیو را جزو اولویت‌های بازنگری‌مان قرار دادیم. خبر خوشی که دارم این است از معاون صدا خواهش کردیم به پیشکسوتان رادیو حتماً به‌صورت ویژه عنایت و توجه کنند خبر‌های خوبی درباره پیشکسوتان رادیو ظرف روز‌های آینده خواهید شنید.»

علی بخشی‌زاده معاون صدا درباره ایجاد رادیو سرگرمی و فضای شادی و طنز و همچنین بررسی تبعیض دستمزد‌ها و مشکل بودجه‌ای رادیو گفت: رادیو دچار یک عقب‌ماندگی تاریخی در حوزه بودجه است. ما یک نگاه تطبیقی در بحث پرداخت‌ها داشتیم در بخشی از قسمت‌ها، شغل‌های مشابه در سازمان صداوسیما داریم. یک وقت‌هایی تا ۷ برابر و ۶ برابر عقبیم و در بخش‌هایی ۱۶ برابر هم این عقب‌ماندگی وجود دارد. خوشبختانه آقای جبلی رئیس رسانه ملی به این موارد کاملاً اشراف دارند. خودشان بحمدالله بعد از جلسات مکرری که داشتیم به بنده عرض کردند من ان‌شاءالله خودم می‌خواهم با خود شما و عوامل ستادی درباره بودجه رادیو تصمیم بگیریم.

وی افزود: خودمان به تبعیض و مشکلات در دستمزد‌های اهالی نجیب رادیو اشراف داریم؛ از طرفی هم می‌دانیم با ۲۰، ۳۰ درصد اضافه کردن به پرداخت‌ها کاری پیش نمی‌رود. چون یک سری توقعات منطقی است. همکار صدابردار من در استودیوی صدا هم حضور دارد و به فاصله‌ای کمتر از ۱۰ متر در پخش هم فعالیت دارد. اما تفاوت در پرداخت چند برابر می‌شود. این اتفاق خودش عاملی برای پایین آوردن انگیزه و یک مقداری تبعیض می‌شود که آزاردهنده است. نمی‌توانم قول بدهم صددرصد امسال این اتفاق می‌افتد، اما با حمایت‌های رئیس رسانه ملّی به دنبال پایان دادن به این تفاوت‌ها و به نوعی تبعیض‌ها در دستمزد‌های هنرمندان رادیو هستیم.

معاون صدا همچنین درباره توجه به پیشکسوتان هم توضیح داد: برای پیشکسوتان مصوبات خوبی گرفتیم. من امیدوارم در چند روز آینده خبر‌های خوبی برای پیشکسوتان رادیو داشته باشیم.

بخشی زاده درباره طرح رادیو تصویری با قالب سرگرمی و طنز گفت: من همیشه اعتقاد دارم باید برای سرمایه اجتماعی کار‌های مهم و قدم‌های تأثیرگذاری برداریم و این سرمایه را تقویت کنیم. یکی از مؤلفه‌ها و موارد مهم، سرگرمی و حتماً شادکامی و طنز است که باید به آن بپردازیم. اتفاقی که در دستور همه شبکه‌هاست و اگر نگوییم صرفاً راه‌اندازی رادیو سرگرمی، یک کمربند ویژه در حوزه سرگرمی، طنز و شادی خواهیم داشت.

او همچنین به این نکته تأکید کرد که رادیو در حوزه نشاط و سرگرمی سرآمد بوده و همیشه تدارک ویژه‌ای داشته است. برنامه‌های طنز فاخری هم در شبکه‌های رادیویی روی آنتن‌اند؛ از «صبح جمعه با شما» در رادیو ایران و «کوی نشاط» گرفته تا برنامه‌های دیگری که تعدادشان بسیار زیاد است. طرح رادیو نشاط را به همین خاطر تقدیم رئیس صداوسیما کردیم و ایشان هم موافقت ضمنی داشتند. اما امیدوارم بستر فنی اجرای این طرح زودتر فراهم شود تا کار به سرانجام برسد.

باید دید رادیو صاحب شبکه رادیویی با عنوان سرگرمی خواهد شد و یا این کمربندِ موردنظر معاون صدا، همان توجه به ساخت برنامه‌ها و ویژه‌هایی در این حوزه خواهد بود که فضایِ رادیو بیشتر به سمت سرگرمی و نشاط و طنز برود. البته با طرحی که چندی پیش اعلام شد احتمال هم دارد مثل شبکه نسیم، یک شبکه هم در رادیو داشته باشیم که کاملاً به سرگرمی و طنز بپردازد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار