یادداشت روز؛

رسانه ملی مرکز ثقل محور مقاومت

همکاری رسانه ملی با رسانه های محور مقاومت افکار عمومی منطقه را از سیطره و زندان مدرن رسانه های غربی نجات خواهد داد

دکتر هادی ابراهیمی عضو هیات علمی دانشگاه
همزمانی انتخاب لبنان که در خط مقدم جبهه مقاومت قرار دارد، بعنوان پایتخت رسانه ای ۲۰۲۳ از سوی اتحادیه عرب در اجلاس اخیر عربستان، سفر دو روزه دکتر جبلی رئیس رسانه ملی به لبنان را از انعکاس گسترده تر و اهمیت تحلیلی خاصی برخوردار کرد.

تردید نباید کرد که رسانه ملی با پیشتازی شبکه های برون مرزی که اتفاقا” تحت مدیریت دکتر جبلی قبل از انتصاب بعنوان ریاست رسانه ملی قرار داشته، یکی از ارکان تأثیرگذار در موفقیتهای جبهه مقاومت در کنار سپاه قدس و تشکلات مقاومت محور کشورهای عضو جبهه مقاومت است.

نکات مهم قابل پردازش مربوط به این سفر هوشمندانه عبارتند از:
۱- ‌در آشفته بازار جنجال برانگیز رسانه های غول پیکر استکبار جهانی، اگر جبهه گسترده مقاومت، رسانه نداشته باشد، قطعا” بی سرانجام و از پیش بازنده است!
۲-رئیس رسانه ملی در این سفر همزمان یک تیر با دو نشانه شلیک می کند:
اولا رسانه ملی را با کانون تجمعات رسانه ای جهان عرب که بیش از ۵۰ کشورند پیوند می دهد و نشان داد که بر اساس سند تحول، دکتر جبلی هیچ فرصتی را برای شکار فرصتهای پیش رو از دست نمی دهد و به معنای واقعی کلمه، یک صیاد حرفه ای رسانه است و با حضور در این موقعیت،هم به هم افزایی می پردازد و هم برای جهانی تر شدن رسانه ملی، از این نردبان بهره برداری بهینه می کند.

۳-لبنان، مظهر سانسور خبری رسانه های غربی و عربی علیه اخبار و اتفاقات جبهه مقاومت به نفع اسرائیل و حامیان غربی اوست.
این سفر، پیام مستقیم رسانه مقاومت به رسانه های حقیقت ستیز و مقاومت کش جهانی است که تا زمانی که صدای رسای مقاومت به گوش ملتهای مسلمان و آزادگان و طرفداران مظلومان می رسد، مقاومت نمرده و بلکه مقاوم تر از همیشه به لقمه گلوگیری برای رژیم اشغالگر قدس مبدل شده است.

۴-رسانه ملی، مادر رسانه های جبهه مقاومت است که هم تغذیه می شود و هم تغذیه می کند و در مجموع موجب همراهی افکار عمومی با جبهه مقاومت و تشدید فشار علیه رژیمی است که بعنوان سوگلی غرب، علیه مردم بی پناه و بی دفاع فلسطین جنایت می کند.

۵-اهمیت کارهای رسانه برای جبهه مقاومت، از این نظر مهمتر از مابقی کارها در اقصی نقاط جهان است که این جغرافیای سیاسی، در تعریف امنیت ملی کشورمان نیز گنجانده شده و حمایت از مقاومت علاوه بر اینکه دفاع از مظلومان و مقابله با ظالمان و اشغالگران است، همزمان حمایت از مدافعان مستقر در خط مقدم دفاع از امنیت ملی ماست.

۶-اسرائیل غده سرطانی و دمل چرکین مزاحم، ظالم و مشمئزکننده ایست که با شعار از نیل تا فرات طراحی شده و با ایجاد خاورمیانه جدید ادامه یافته علاوه بر اشغال های گذشته، هنوز هم به اشغالهای بعدی و ناامن سازی کشورها استمرار داده و اگر دیر به سراغش برویم،دیگر کار از کار گذشته و باید فلسطین را در برابر نگاه سیاه رژیم ننگین و اشغالگر، تشییع و تدفین کنیم.

۷-در این سفر مذاکرات مهمی با نمایندگی بسیاری از رسانه های مستقر در لبنان انجام شده و در صورت لزوم منجر به امضای قراردادهای مهم خواهد شد و صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ضمن دور زدن تحریمها و خنثی کردن تمهیدات باطلشان، اتحاد رسانه ای منطقه ای را در قبال پوشش های کلان خبری رسانه های بیگانگان و معاندان ایجاد خواهد کرد که تمرین خوبی برای راه اندازی رسانه های فرامنطقه ای و بین المللی تلقی می گردد.

۸-حضور رئیس رسانه ملی در لبنان، امکان استفاده از پتانسیل های ارزشمندی مثل ظرفیت و تعدد رسانه های کشورهای عربی و سایر رسانه های هم پیمانشان برای توسعه برون مرزی پوشش خبری پرس تی وی را فراهم خواهد کرد.

۹-این همکاری ها افکار عمومی منطقه و نیز افکار عمومی جهان را از سیطره و زندان مدرن رسانه های غربی نجات خواهد داد و امکان راستی آزمایی بسیاری از دروغها، شایعات، شبهات، ترفندها و شگردهای پروپاگانداهای حرفه ای را برای مخاطبان بسیار متنوع و متکثر فراهم خواهد کرد.

۱۰-حضور ارزشمند رئیس رسانه ملی در لبنان، گام بلندی در انجام روایتهای اول و ممانعت از دروغ پراکنی های تخریبگر و مصادره کننده محسوب خواهد شد.
علاوه بر آن می تواند بسیاری از رسانه های جهانی را تسلیم مستندات خبری خود کرده و ابتکار عمل را از آنان بستاند.

در پایان متذکر می شوم که این سفر، اعلام اولویت اخبار و پوشش رسانه ای جبهه مقاومت است و شبکه های سراسری و استانی رسانه ملی نیز باید ضمن اولویت شناسی، به کمک دستاورد و خون آورد سردار دلها سیدالشهدای مقاومت حاج قاسم عزیز شتافته تا با پیروزی مقاومت، جهان دیگری و نظم سیاسی دیگری شکل بگیرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار