تصویب طرح توسعه دریا محور شمال کشور در مجمع تشخیص مصلحت نظام

استاندار مازندران از تصویب نهایی طرح توسعه دریا محور استان‌های شمالی کشور در مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد.

سیدمحمود حسینی پور در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان از تصویب نهایی طرح توسعه دریا محور استان‌های شمالی کشور در مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد و گفت: دبیرخانه این کارگروه به مازندران واگذار شده است

او افزود: توسعه دریا محور و اقتصاد دریا که به استفاده پایدار از ظرفیت منابع آبی از جمله دریاها، دریاچه ها و جزایر تاکید دارد، در رشد اقتصادی، بهبود وضعیت معیشت و ایجاد اشتغال و در نهایت در افزایش تولید ناخالص داخلی بسیار تاثیرگذار است.

استاندار مازندران ادامه داد: در حال حاضر بسیاری از کشورهای جهان سهم عمده ای از تولید ناخالص ملی خود را از دریا تامین می کنند در حالی که ما هنوز نتوانسته‌ایم از این موهبت الهی بدرستی استفاده کنیم.

حسینی پور گفت: اقتصاد دریا محور، راهبردی اساسی، توسعه‌ای و در نهایت تحول آفرین است و مسئولان دستگاه های اجرایی باید در اجرای طرح اقتصاد دریا محور اهتمام و حساسیت بیشتری داشته باشند.

او با بیان اینکه ریاست کارگروه طرح توسعه دریا محور استان‌های شمالی به استاندار مازندران و دبیری آن نیز بر عهده رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان است، افزود: دبیرخانه این کارگروه در ذیل دبیرخانه شورای برنامه ریزی و توسعه استان قرار گرفته است.

حسینی پور گفت: با توجه به ظرفیت‌های موجود در مازندران، مجمع تشخیص مصلحت نظام، محل دبیرخانه این کارگروه را در مازندران تعیین کرد و باید از این فرصت بیشترین استفاده را ببریم و دستگاه‌های اجرایی عضو این کارگروه نیز باید با یکدیگر تعامل و همکاری تنگاتنگی داشته باشند.

استاندار مازندران، بر لزوم تهیه و تدوین یک برنامه راهبردی عملیاتی به منظور اجرای طرح های توسعه‌ای اقتصاد محور در حوزه دریایی تاکید کرد و افزود : دبیرخانه این طرح باید هر چه سریعتر پس از تشکیل و راه اندازی، ‌حداکثر تا یک هفته آینده نسبت به برگزاری جلسه و ارایه گزارش در این زمینه اقدام کند.

او بر لزوم استفاده از نظرات و دیدگاه کارشناسان و دست اندارکاران طرح های اقتصادی دریا محور تاکید کرد و گفت: اعضای این دبیرخانه را مسئولان دستگاه‌های اجرایی ذیربطی که به نوعی با دریا سر و کار دارند، تشکیل می دهند و باید نسبت به تهیه و تدوین و ایجاد یک برنامه راهبردی اقتصادی دریا محور، اهتمام بیشتری داشته باشند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار