شناسایی مافیای محصولات زراعی و باغی در مازندران

تحرکات مرموزانه دلالان و مافیای محصولات زراعی و باغی در مازندران رصد و تمامی اخلالگران اقتصادی این حوزه شناسایی شده اند.

سیدمحمود حسینی پور استاندار مازندران با اشاره به رونق نسبی بازار عرضه و تقاضای برنج با انعقاد تفاهم نامه خرید این محصول کشاورزی، گفت: تحرکات مرموزانه دلالان و مافیای محصولات زراعی و باغی در استان رصد و با قاطعیت با این افراد مُخل اقتصادی برخورد خواهد شد.

او افزود: یکی از مسایلی که برای محصول برنج مازندران فرایند ثابت و شناخته شده برای عرضه و توزیع وجود نداشت، نبود سامانه ارتباطات برای عرضه برنج سنتی بود البته اکنون ارتباط گیری مناسبی با مجموعه‌های کشوری ایجاد شده است.

استاندار مازندران با بیان اینکه نبود این شبکه توزیع باعث شکل گیری شبکه‌های فساد عرضه و ایجاد مافیا شده است، ادامه داد: تمامی اعضای این شبکه فساد اقتصادی شناسایی و فعالیت آن‌ها رصد شده است و برخورد کامل و قاطع با آنان صورت می‌گیرد.

حسینی پور گفت: اقدامات این شبکه‌های مافیایی منجر به اخلال در توزیع برنج شده و این افراد معدود زیاده خواه با دلالی و خرید برنج از شالیکاران به کشاورز و مصرف کننده زیان می‌رسانند.

او افزود: مازندران جای جولان دادن مافیای برنج نیست و کاملا آن‌ها تحت نظر هستند و با آن‌ها برخورد قاطع می‌شود.

حسینی پور گفت: کمک به مدیریت بازار برنج برای بهبود وضعیت بازار و ارتقای انگیزه تولیدکنندگان در دستور کار قرار دارد و نقش دولت، هدایت گری و تصدی گری است و هرجایی که تشکل‌های مردمی بتوانند در این زمینه فعالیت نمایند از این ظرفیت استفاده خواهیم کنیم.

به گفته نماینده عالی دولت در مازندران، بازار امروز، هوشمند و دیجیتال است و مجموعه بروزرسانی شده می‌تواند در این زمینه موفق عمل کند و تولیدات زراعی را با امکانات و الزامات دانش بنیان می‌توانیم تا پنج برابر افزایش دهیم.

استاندار مازندران گفت: اگر زنجیره‌های ارزش راهبردی در حوزه برنج ایجاد شود کشاورز با انگیزه به سمت تولید برنج می‌رود و این مساله باعث می‌شود بر کیفیت و کمیت محصول افزوده می‌شود، اما شیوه‌های فعلی ما شیوه ۵۰ سال قبل است و تعداد معدودی که احساس مسوولیت کردند اجرای موفق این طرح را داشته اند.

او افزود: کمک به توسعه صادرات برنج از جمله اقدامات بعد از ارتقای کیفیت و کمیت تولید محصول است و برای این منظور کار‌هایی انجام شده است که از آن جمله برداشتن ممنوعیت صادرات و صفر کردن تعرفه صادرات برنج است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.