‌نام نویسی چهل و ششمین دوره مسابقات قرآن کریم تا ۱۵ خرداد ادامه دارد

رئیس اداره قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه همدان گفت: نام نویسی چهل و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت تا ۱۵ خرداد ماه ادامه دارد.

مجتبی جمالی با اشاره به برگزاری چهل و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت سازمان اوقاف و امور خیریه کشور افزود: امسال ثبت نام این دوره از مسابقات از ۱۶ اردیبهشت‌ماه شروع و تا ۱۵ خرداد ماه ادامه دارد.

او تصریح کرد: عموم علاقه‌مندان می‌توانند، جهت ثبت‌نام به درگاه www.quraniran.ir مراجعه کنند. این مسابقات در چهار بخش شامل بخش آوایی، انفرادی شامل قرائت، ترتیل، اذان و دعاخوانی و حفظ ۵، ۱۰، ۲۰ جزء و حفظ کل، بخش گروهی شامل مدیحه سرایی و همخوانی قرآن کریم تواشیح و بخش معارفی عمومی به صورت کتبی شامل ترجمه‌های سوره‌های یاسین و الرحمن و بخش معارفی تخصصی شامل معارف قرآن کریم، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه برگزار می‌شود.

رئیس اداره قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه همدان همچنین با اشاره به برگزاری این مسابقات از مرحله شهرستانی تا کشوری گفت: مسابقات مرحله شهرستانی در تیرماه برگزار و منتخبین رشته‌های مختلف به مرحله استانی که مردادماه برگزار می‌شود راه می‌یابند. زمان برگزاری مسابقات کشوری نیز متعاقبا بعد از برگزاری مرحله استانی اعلام خواهد شد.

جمالی با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۳۰۰ نفر از استان همدان در این مسابقات شرکت کردند، افزود: گروه تواشیح استان جزو ده گروه برتر و سه نفر از متسابقین به مرحله نهایی راه یافتند.

او از پیش بینی حضور بیش از ۷۰۰ نفر از قرآنیان استان همدان در چهل و ششمین دوره این مسابقات خبر داد و گفت: از ابتدای ثبت نام تاکنون حدود ۶۰۰ نفر در این مسابقات ثبت نام کرده‌اند. بعد از برگزاری مسابقات به برگزیدگان مراحل مختلف لوح تقدیر و جوایز ارزنده اهدا می‌شود.

برچسب ها: قرآن کریم ، اوقاف
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.