پیشنهاد ایران برای میزبانی مسابقات جام جهانی هاکی روی یخ دیویژن ۳

رئیس انجمن هاکی روی یخ فدراسیون اسکی و ورزش‌های زمستانی از طرح پیشنهاد میزبانی مسابقات هاکی روی یخ جام جهانی دیویژن ۳ در سال جاری خبر داد.

به نقل از روابط عمومی فدراسیون اسکی و ورزش‌های زمستانی، کاوه صدقی رئیس انجمن هاکی روی یخ فدراسیون اسکی و ورزش‌های زمستانی که به منظور حضور در نشست سالیانه هیئت رئیسه و مجمع عمومی فدراسیون‌های عضو فدراسیون جهانی هاکی روی یخ راهی فنلاند شده است، پیشنهاد میزبانی ایران برای مسابقات هاکی روی یخ جام جهانی تاپ دیویژن ۳ در اسفندماه سال جاری را مطرح کرد.

در این اجلاس که در حاشیه مسابقات هاکی روی یخ جام جهانی تاپ دیویژن برگزار می‌شود ضمن بحث و بررسی برنامه‌های کلی سال پیش رو، میزبانان دیویژن‌های مختلف قاره‌ای و جهانی مشخص و معرفی می‌شوند.

در همین راستا انجمن هاکی روی یخ ایران پیشنهاد میزبانی از مسابقاتی را مطرح کرده که در صورت موافقت و کسب آرای لازم اسفند ماه سال جاری با حضور کشور‌های بوسنی، کره شمالی، فیلیپین، سنگاپور، هنگ کنگ و ایران برگزار خواهد شد.

تیم ملی هاکی روی یخ ایران پس از کسب موفقیت‌های پرشمار از جمله صعود تیم ملی آقایان از دیویژن ۴ به دیویژن ۳ در اولین حضور بین المللی، حضور تیم زیر ۱۸ سال در مسابقات قهرمانی آسیا مغولستان و همچنین نایب قهرمانی تیم بانوان در آسیا در اولین حضور، نه تنها توجه اصحاب رسانه، جامعه ورزش و علاقمندان به این رشته بلکه توجه فدراسیون جهانی هاکی روی یخ را نیز جلب کرد و درصورت قطعی شدن میزبانی ایران برای اسفندماه با حمایت بیشتر فدراسیون جهانی این رشته همراه خواهد بود.

در همین راستا انجمن هاکی روی یخ فدراسیون اسکی و ورزش‌های زمستانی تیم ملی در دو بخش بانوان و آقایان در تمامی رده‌های سنی از زیر ۱۰ سال تا بالای ۲۰ سال تشکیل داده که مربیگری این تیم‌ها برعهده ورزشکاران تیم‌های ملی بزرگسالان است؛ چرا که این مربیان تجربیات خوبی از حضور در مسابقات دارند که در هدایت تیم‌ها بسیار موثر است.

اگرچه به جهت جابه جایی انجمن هاکی روی یخ ایران از فدراسیون اسکیت به فدراسیون اسکی و ورزش‌های زمستانی حدود ۹ ماه وقفه‌ای ایجاد و باعث شد تا در ثبت نام تیم ملی ایران برای حضور در انتخابیه المپیک ۲۰۲۶ و همچنین مسابقات ۲۰۲۴ خلل ایجاد شود، اما خوشبختانه این مشکلات حل و ثبت نام مربوطه انجام شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار