شهرداری در دوره قبل دچار رکود بود/ اگر شهرداران مناطق دچار ضعف شوند،شهرداری دچار مشکل می‌شود

در مراسم تکریم و معارفه معاون امور مناطق شهرداری تهران تاکید شد که اگر شهرداران مناطق دچار ضعف شوند، شهرداری دچار مشکل می‌شود.

صبح امروز مراسم تکریم و معارفه معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران برگزار شد، در ابتدای این مراسم علیرضا جاوید معاون پیشین هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران گفت: خدا را شاکرم در ۲۰ ماه گذشته توفیق همکاری با آقای زاکانی و تیم همدل ایشان در شهرداری را داشتم. هر حضور در مجموعه‌ای نیازمند تجربه است و کسی خود را مستثنی از این موضوع نمی‌داند. 

وی افزود: به واسطه ۴ دوره شهردار مناطق بودن، شناختی از فضای منطقه‌ها داشتم، ولی تا حالا از زاویه معاونت هماهنگی و امور مناطق به مساله نگاه نکرده‌بودم و از این رو معاونت تجربه بسیار خوبی برای بنده بود. اگر بازهم به گذشته بازگردم مسئولیت معاونت هماهنگی و امور مناطق را می‌پذیرم و طول مدت مسئولیت، تاثیری بر تصمیم ندارد.

جاوید افزود: از حدود یک ماه قبل موضوعی بین بنده و شهردار تهران مطرح شد و درنهایت با یک همدلی و وفاق بنده و ایشان به نتیجه‌ای مشترک رسیدیم مبتنی بر این‌که برای پیشبرد مسائل امور هماهنگی مناطق تغییرات مدیریتی صورت پذیرد.

جاوید در رابطه با انتصاب شعبانی به معاون هماهنگی و امور مناطق گفت: بسیار خوشحالم برادری خوشفکر و آشنا به مسائل شهری که دارای روحیه جهادی است به سمت معاون هماهنگی و امور مناطق برگزیده شده‌است. آشنایی من با ایشان به سال‌های قبل باز می‌گردد. همواره گفته‌ام در دوران آقای قالیباف موفقیت‌های عمرانی ایشان تا حدی وابسته به تعاملات شهرداری با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) بوده و مدیریت بسیاری از این پروژه‌ها با مهندس شعبانی بود.

معاون پیشین هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران ادامه داد: چهار سال عملا کار جدی در حوزه عمرانی شهرداری تهران نشده بود و زمانیکه ایشان در بدو مسئولیت دکتر زاکانی، معاون عمرانی شهرداری تهران شد، با توجه به شناختی که از ایشان داشتم به دوستان گفتم نگرانی‌ام از مسائل عمرانی رفع شد.

وی با بیان اینکه شهادت می‌دهم در ۲۰ ماه گذشته، یکی از معاونت‌هایی که شهرداران مناطق از آن رضایت داشتند، معاونت عمرانی بوده، تصریح کرد: شاید این رضایت در انتخاب ایشان به معاونت هماهنگی و امور مناطق بی‌تاثیر نبوده است.

جاوید در پایان گفت: بعد از دوران اوج شهرداری که همه آن را با پروژه‌هایی، چون اتوبان امام علی (ع)، دریاچه خلیج فارس و … می‌شناسند، ۴ سال شهرداری دچار رکود بود و همین مساله باعث ناامیدی مدیران شهرداری شد، اما حضور به موقع آقای زاکانی و عملکرد ایشان امید را به بدنه شهرداری بازگرداند. معمولا دوسال اول مسئولیت نتیجه عملکرد شهرداران دیده نمی‌شود و مطمئنم در دوسال آینده مردم نتایج رویکرد تحولی ایشان در تهران را حس می‌کنند. شهرداری تهران مدیری انقلابی است که با تمامی کمبود‌ها به دنبال خدمت مردم است و به همه توصیه می‌کنم قدر همکاری با ایشان را بدانید.

اگر شهرداران مناطق دچار ضعف شوند شهرداری تهران با مشکل روبه رو می‌شود

در ادامه عباس شعبانی معاون جدید هماهنگی و امور مناطق در سخنانی کوتاه گفت: جایگاه مناطق باید به نقطه مطلوب خود بازگردد، باید به واقع لبه جلویی خدمت در شهرداری تهران باشیم. زمانی که در معاونت عمرانی بود همه‌ی شما شهرداران را بهترین فرد در جایگاه خود دیدم.

وی افزود: شهرداران مناطق استخوان‌بندی مناطق هستند که اگر دچار ضعف بشوند شهرداری تهران نیز با مشکل روبه رو خواهد شد.

شعبانی با تقدیر از زحمات جاوید در سمت معاونت هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران اظهار کرد: طی سال‌هایی که با آقای جاوید همکار بودم یک کلمه غیر کاری از ایشان نشنیدم، نظر به توجه ویژه‌ای که ایشان در دوران مسئولیتشان به حوزه عمران داشتند توانستیم اتفاقات خوبی در این زمینه ایجاد کنیم. در معاونت هماهنگی امور مناطق نیز در تلاشم مسیری که آقای جاوید آغاز کردند را ادامه دهم.

لازم به ذکر است در پایان جلسه با حضور سجاد محمدعلی نژاد مشاور و مدیر کل حوزه شهردار تهران و شهرداران مناطق ۲۲ گانه پایتخت از زحمات علیرضا جاوید تقدیر شد و عباس شعبانی نیز به عنوان معاون جدید هماهنگی و امور مناطق شهرداری حکم خود را دریافت کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.