کدورت آب شرب شهرکرد برطرف شد

مدیرکل دفتر مدیریت بحران وپدافند غیرعامل وزارت نیرو گفت: میزان کدورت آب چشمه کوهرنگ با انتقال آب به تصفیه‌خانه‌ای در ۱۵ کیلومتری شهرکرد و به‌کارگیری تمهیدات لازم کاهش یافت.

سیداعتضاد مقیمی مدیرکل دفتر مدیریت بحران وپدافند غیرعامل وزارت نیرو از رفع کدورت آب شرب شهرکرد خبر داد و گفت: طی روز‌های گذشته آب چشمه کوهرنگ به دلایلی چون ریزش جداره‌های آهکی چشمه، دچار کدورت شد، بر این اساس به منظور تامین آب شرب سالم و پایدار از مسیر‌های دیگر آب شرب مورد نیاز این شهر تامین شد.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو افزود: میزان کدورت آب چشمه کوهرنگ با انتقال آب به تصفیه‌خانه‌ای در ۱۵ کیلومتری شهرکرد و به‌کارگیری تمهیدات لازم کاهش یافت.

او با بیان اینکه کدورت آب چشمه‌ها به دلایل مختلف اعم از تغییرات اقلیمی و طبیعی به طور معمول هر ساله در مناطق مختلف کشور رخ می‌دهد، اضافه کرد: در چنین شرایطی با بهره‎ مندی از سایر امکانات تلاش می‌شود آب شرب سالم و مورد نیاز مردم تامین شود.

مقیمی ادامه داد: با توجه به شرایط فعلی آب چشمه کوهرنگ، اکنون در کنار تامین ۱۲۰ لیتر آب در ثانیه از تصفیه‌خانه ۱۵ کیلومتری شهرکرد، ۳۲۰ لیتر آب در ثانیه از طریق چاه‌های آب و ۲۰۰ لیتر در ثانیه از مسیر دیگری، آب شرب مورد نیاز هموطنان ساکن در شهرکرد تامین می‌شود.

لازم به توضیح است که به طور معمول در پی کدورت آب در مناطق مختلف، در کنار بهره‌مندی از امکانات مختلف برای انتقال آب شرب سالم و پایدار، عملیات آبرسانی سیار به مردم نیز صورت می‌گیرد؛ بر این اساس در شهرکرد واقع در استان چهارمحال و بختیاری نیز در پی کدورت آب چشمه کوهرنگ عملیات آبرسانی سیار فعال شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار