افزایش ۲۰ درصدی عوارض پل میانگذر دریاچه ارومیه

اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی اعلام کرد: عوارض پل میانگذر دریاچه ارومیه ۲۰ درصد افزایش یافت.

رییس اداره هماهنگی حمل و نقل اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: عوارض پل میانگذر دریاچه ارومیه در راستای اجرای ماده ۳۴ آیین نامه اجرایی قانون احداث پروژه‌های عمرانی بخش راه و ترابری و بر اساس اعلام شرکت مادر تخصصی ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل کشور ابلاغ گردید. 
 
واحد اسلامی تبار افزود: افزایش تعرفه بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی بوده و از آبان سال ۱۳۹۹ مسوولیت نگهداری پل میانگذر دریاچه ارومیه به این اداره کل واگذار شده است.

وی میزان عوارض وسائط نقلیه عبوری از پل میانگذر دریاچه ارومیه را  ۲۰ درصد اعلام کرد و ادامه داد: طی سال گذشته ۳۵ میلیارد ریال از محل درآمد‌های حاصل از عوارض پل میانگذر دریاچه ارومیه برای نگهداری آن هزینه شده است. 
 
رییس اداره هماهنگی حمل و نقل اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: پیش بینی شده که امسال نیز ۷۵ میلیارد ریال اعتبار برای نگهداری پل میانگذر دریاچه ارومیه هزینه شود. 
 
اسلامی تبار بیان کرد: پل شهید کلانتری طولانی‌ترین پل ساخته‌شده در ایران به طول حدود ۲ کیلومتر است که بر روی دریاچهٔ ارومیه ساخته شده و فاصلهٔ میان ۲ شهر تبریز و ارومیه را به حدود ۱۳۵ کیلومتر کاهش داده‌ است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.