تعیین تکلیف خودرو‌های توقیفی در مبارزه با موادمخدر

معاون قضائی دادستان کل کشور گفت: نباید خودرو‌های توقیفی مربوط به قبل از ۱۴۰۰ در پارکینگ‌های شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر داشته باشیم.

علی جمادی معاون قضائی دادستان کل کشور، در سومین جلسه کمیته ملی حقوقی و قضائی ستاد مبارزه با مواد مخدر و نشست کمیته حقوقی و قضائی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان اظهار کرد: تعیین تکلیف خودرو‌های موجود در پارکینگ مرکزی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و ساماندهی این پارکینگ‌ها به صورت ویژه مورد تاکید قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه استان کرمان در زمینه مبارزه با پدیده خانمان سوز مواد مخدر، استانی پیشرو در بین استان‌های کشور است، تاکید کرد: با توجه به اینکه پارکینگ شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در استان کرمان وضعیت مناسبی ندارد و مسقف نیست، باید روند تعیین تکلیف خودرو‌ها سرعت یابد.

معاون قضائی دادستان کل کشور عنوان کرد: باید در یک فرصت حداکثر سه ماهه و با به کارگیری ضابطان و قضات صاحب نظر، تعیین تکلیف خودرو‌های موجود در پارکینگ‌های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان صورت گیرد و قطعاً نظارت‌های دقیق ریاست کل دادگستری استان کرمان بر این موضوع تداوم خواهد داشت.

جمادی بر همسان سازی آمار مرجع قضائی و ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز تاکید کرد و گفت: استان کرمان از استان‌های اولویت‌دار در واگذاری خودرو‌های توفیقی جهت اختصاص به امر مبارزه با مواد مخدر قرار دارد.

وی افزود: درباره شناسایی اموال قاچاقچیان و ضربه به بنیان‌های مالی باند‌های قاچاق باید کار جدی صورت گیرد و هنر یک قاضی و ضابطان این است که در پرونده‌های قاچاق مواد مخدر به ویژه قاچاق‌های کلان ضربه اساسی به بنیان‌های مالی قاچاقچیان وارد شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.