مشاور وزیر:

۱۸۰ هزار میلیارد تومان از بدهی دولت به تامین اجتماعی پرداخت شد

هاشمی گفت: طی یکسال گذشته ۱۸۰ هزار میلیارد تومان بدهی دولت به صندوق تامین اجتماعی پرداخت شده است.

سید احمد هاشمی در جلسه شورای هماهنگی دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان فارس و آیین تکریم و معارفه رییس حراست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شیراز ضمن تبریک دهه کرامت و سالروز بزرگداشت حضرت احمدابن موسی الکاظم (ع) در شیراز، گفت: ۵۵ تا ۶۰ میلیون نفر جامعه هدف و دریافت کننده خدمات از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستند و اکثریت مخاطبین این وزارتخانه نیز از نیرو‌های جامعه کار و تلاش کشوراند.

او، تعامل، هم افزایی و برگزاری منظم جلسات شورای هماهنگی دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی در سطح استان‌های کشور را موجب توسعه خدمات کیفی به جامعه هدف عنوان کرد.

مشاور وزیر و رئیس مرکز حراست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با کارگران اشاره کرد و گفت: مقابله با فساد موضوع مهمی بود که رهبری در این دیدار گلایه مندانه رهنمود‌هایی را در این زمینه بیان کردند.

هاشمی گفت: ستاد مبارزه با فساد در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شکل گرفته که در پی آن گلوگاه‌های فساد شناسایی و به ارگان‌های نظارتی بالادستی اعلام شده است.

او یکی از مهمترین شعار‌های دولت سیزدهم را مبارزه با فساد اعلام کرد و گفت: کلیدواژه مهم انتصابات باید امانت داری باشد، بعضی روند‌ها مسیر را برای فسادزایی باز می‌کند که باید اصلاح شود.

هاشمی معتقد است که مفاسد اجتماعی و فرهنگی نیز از پی فساد اقتصادی حاصل می‌شود.

مشاور وزیر و رئیس مرکز حراست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخش دیگر سخنان خود بر جهاد تبیین و ضرورت آن در برهه کنونی تاکید کرد و گفت: هجمه رسانه‌ای شدیدی علیه جمهوری اسلامی در جریان است و از این رو ضرورت جهاد تبیین بیشتر احساس می‌شود، زیرا خدمات بسیار موثر و بزرگی در جمهوری اسلامی ارایه شده که کمتر مردم و جامعه از آن اطلاع دارند.

او گفت: طی یکسال گذشته ۱۸۰ هزار میلیارد تومان بدهی دولت به صندوق تامین اجتماعی پرداخت شده است که این اقدام بسیار بزرگی است که در شرایط اقتصادی کنونی صورت گرفته است.

هاشمی گفت: ۲ بانک رفاه کارگران و توسعه تعاونی که زیرمجموعه وزارت کار است طی یکسال گذشته حدود ۲ برابر افزایش سرمایه داده اند که رقمی حدود ۴۶ هزار میلیارد تومان را شامل می‌شود.

او بر حفاظت و صیانت از نیروی کار تاکید کرد و گفت: افزایش دستمزد کارگران طی ۲ سال گذشته رشد زیادی داشته که ۵۷ و ۲۷ درصد در هر سال بوده که این مساله در طول تاریخ بی سابقه است.

مشاور وزیر و رئیس مرکز حراست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه حوادث ناشی از کار در یکسال گذشته ۱۴ درصد کاهش داشته است، گفت: این خدمات و دستاورد‌های نظام در کنار سایر اقدامات کمتر به مردم منعکس شده تا هم سرمایه اجتماعی تقویت و هم توطئه دشمنان خنثی شود.

او با اشاره به مزایای طرح ملی کالابرگ الکترونیکی در پایان گفت: اولویت کنونی این وزارتخانه طرح کالابرگ الکترونیکی است که بزودی دستورالعمل آن ابلاغ خواهد شد.

در این آیین از تلاش‌های سیدناصر حسینی در سمت رییس اداره حراست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی تجلیل و حامد اسکندری بعنوان سرپرست این اداره منصوب شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار