حسینی:

فعالیت دولت برای بهبود شرایط مردم منافاتی با تلاش خیرین ندارد

معاون رئیس جمهور احساس مسئولیت نسبت به رفع مشکلات و گرفتاری‌های مردم را وظیفه همگانی به ویژه خیرین دانست.

سیدمحمد حسینی در مراسم گردهمایی بزرگ مجمع خیرین راه فردا کوثر با قدردانی از کسانی که در جهت رونق اقتصادی کشور و خدمت به دیگران فعالیت می‌کنند، اظهار کرد: دولت در کنار نهاد‌هایی مانند کمیته امداد و ستاد اجرایی فرمان امام که برای رفع مشکلات و گرفتاری‌های اقشار محروم و کم درآمد جامعه تشکیل شده است، فعالیت‌های گسترده و متنوعی برای بهبود شرایط جامعه انجام می‌دهد و بی‌تردید در کنار اینگونه اقدامات، مشارکت و همیاری خیرین و کارآفرینان می‌تواند در روند ایجاد شرایط بهتر، سرعت و شتاب ایجاد کند.

وی با تجلیل از خیرین برای کمک به مستمندان، گفت: فعالیت‌های گسترده دولت و نظام اسلامی برای بهبود شرایط مردم، منافاتی با حضور و مشارکت افراد متمکن و خیر ندارد و همه باید برای ایجاد شرایط مطلوب در زندگی مردم بویژه افراد مستمند، احساس مسئولیت داشته باشند.

حسینی توجه به اخلاق و سیره و سلوک ائمه اطهار در کنار رسیدگی به امور روزمره مردم را حائز اهمیت دانست و گفت: در جامعه مهدوی و جامعه‌ی پیرو مکتب اهل بیت به جای منازعه، درگیری و کشمکش، ارزش‌های برجسته‌ای مانند محبت، کمک به دیگران، گذشت و فداکاری وجود دارد و ائمه معصوم بر رعایت آن توصیه کردند و در طول حیات پر برکت خویش در مسیر خدمت به مردم گام برداشته و اموال و دارایی خود را در راه خیر وقف کرده‌اند.

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: اگر انسان به جای بخل و طمع و کینه توزی به فکر دیگران و رفع مشکلات مردم باشد جامعه روی سعادت را خواهد دید. در همین راستا راهپیمایی اربعین حسینی، نمونه و الگویی برای تشکیل جامعه ایده آل است چرا که در آن بیش از ۲۰ میلیون نفر در نهایت امنیت، آرامش و محبت در کنار هم حرکت می‌کنند و هرکدام به جای منفعت شخصی به دنبال سبقت گرفتن برای بذل و بخشش و نیکی به دیگری است لذا باید با تمسک به تعالیم و آموزه‌های الهی به سمت تشکیل جامعه مطلوب حرکت کنیم.

حسینی با گرامیداشت دهه کرامت و ولادت با سعادت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا علیه السلام اظهار داشت: از امام رضا علیه السلام نقل شده است که اگر کسی از کار دیگران گره گشایی کند و غم از دل کسی بزداید در کنار اجر اخروی، در همین دنیا هم آثار و برکات وضعی عمل خویش را دریافت خواهد کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار