جریمه ۳۲.۵ میلیون دلاری گوگل به علت نقض حق ثبت اختراع

گوگل به تازگی به دلیل نقض حق ثبت اختراع شرکت سونوس به پرداخت جریمه ۳۲.۵ میلیون دلاری محکوم شده است.

هیئت منصفه فدرال دادگاهی در کالیفرنیا پس از این که مشخص شد گوگل حق اختراع شرکت سونوس را در رابطه با گروه بندی بلندگو‌ها به منظور پخش همزمان صدا، نقض کرده، حکم جریمه را صادر کرد.

سونوس بار‌ها با طرح شکایت‌های مشابه، شرکت‌های فناوری را به پرداخت جریمه محکوم کرده است. قاضی رسیدگی کننده به این پرونده معتقد است نسخه اولیه محصولاتی مانند Chromecast Audio و Google Home حق اختراع سونوس را نقض کرده اند.

اما سوال این بود که آیا محصولات جدیدتر و اصلاح شده نیز حق ثبت اختراع سونوس را نقض می‌کنند؟ هیئت منصفه به نفع سونوس رای داد. اما اعلام کرد حق ثبت اختراع دوم  که مربوط به کنترل دستگاه‌ها از طریق گوشی‌های هوشمند یا دستگاه‌های دیگر است، نقض نشده است. زیرا سونوس هیئت منصفه را قانع نکرد که برنامه Google Home حق اختراع خاصی را نقض کرده باشد.

گوگل در واکنش اعلام کرد: این یک اختلاف محدود در مورد برخی از قابلیت‌های بسیار خاص است که معمولاً استفاده نمی‌شوند. از شش اختراع ثبت شده سونوس که در ابتدا بابتشان شکایت شده بود، تنها یک مورد نقض شد و بقیه به عنوان شکایت‌های نامعتبر یا غیر معتبر رد شدند. ما همیشه به طور مستقل فناوری خود را توسعه داده‌ایم و بر اساس شایستگی ایده‌هایمان به رقابت پرداخته‌ایم. ما در حال بررسی مراحل بعدی اقدامات خود هستیم.

سونوس نیز در واکنش از توجه دادگاه به شکایت خود توجه کرد و افزود: در مجموع، ما معتقدیم گوگل بیش از ۲۰۰ حق اختراع ثبت شده سونوس را نقض کرده و هدف ما این است که گوگل برای اختراعات خاص سونوس، حق امتیاز عادلانه‌ای به ما بپردازد.

منبع:  انگجت

برچسب ها: گوگل ، ثبت اختراع
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار