معاون اجرایی ارتش مطرح کرد:

اقدامات ویژه ارتش برای برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)

امیر سرتیپ محمد محمودی معاون اجرایی ارتش اقدامات ویژه ارتش برای برگزاری مراسم سی و چهارمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) را تشریح کرد.

امیر سرتیپ محمد محمودی معاون اجرایی ارتش در سخنانی در نشست هماهنگی برنامه‌های آیین گرامیداشت سی و چهارمین سالگرد ارتحال حضرت امام‌خمینی (ره) با بیان اینکه ارتش در کنار سایر نیرو‌های مسلح با پای کار آوردن تمامی ظرفیت‌های خود برای هرچه بهتر برگزار شدن این مراسم آمادگی کامل را دارد، گفت: طبق وظیفه ذاتی ارتش، برقراری امنیت در مرز‌های زمینی، دریایی و هوایی و به ویژه در فضای کشور در دستور کار قرار دارد و سیستم‌های پدافند هوایی در سراسر کشور برقرار بوده و گشت‌های نیروی هوایی مرتب در فضای کشور به ویژه در فضای تهران صورت خواهد گرفت.

معاون اجرایی ارتش ضمن تأکید بر " جهاد تبیین" در شناساندن آرمان‌ها، اندیشه‌ها و شخصیت امام راحل (ره) به نسل امروز به ویژه جوانان خاطرنشان کرد: همان‌گونه که مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) نیز تأکید فرمودند همه باید سعی کنیم تا شخصیت والای بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام‌خمینی (ره) را با همان ابعاد عظیم و به درستی بشناسیم.

امیر سرتیپ محمودی جهاد تبیین را یکی از راهبرد‌های ضروری در مقطع کنونی دانست و گفت: باید ابعاد شخصیتی حضرت امام (ره) به ویژه برای نسل‌های سوم و چهارم انقلاب به درستی شناسانده و چگونگی پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، حفاظت و حراست از انقلاب و مقابله با توطئه‌های دشمنان مطابق با سیره عملی آن معمار کبیر انقلاب تشریح شود.

وی در ادامه به تشریح ویژه برنامه‌های ارتش به مناسبت فرا رسیدن سالگرد رحلت جانسوز حضرت امام (ره) و یوم‌الله ۱۵ خرداد پرداخت و تصریح کرد: پشتیبانی لجستیکی و آمادی در سطح گسترده، برپایی ایستگاه‌های صلواتی و خدماتی (پذیرایی، فرهنگی و درمانی و بهداشتی)، برپایی بیمارستان صحرایی، پشتیبانی تیم‌های بالگردی جهت انتقال افراد بیماری که در مراسم حضور دارند و انتشار ویژه‌نامه‌های مرتبط در فضای مجازی، تشریح نقش امام در انقلاب و بیان خاطرات توسط فرماندهان و پیشکسوتان از طریق برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی، خبرگزاری‌ها و مطبوعات از جمله این اقدامات است.

معاون اجرایی ارتش همچنین از برگزاری مجالس ویژه سخنرانی بر روی عرشه ناو جماران، دیگر ناو‌های پیش بینی شده در سواحل جنوب و دریای عمان، واحد‌های شناور و یگان‌های تابعه ارتش برای دانشجویان دانشگاه‌های افسری، آموزشگاه‌های درجه‌داری و کارکنان وظیفه به منظور معرفی شخصیت والای حضرت امام‌خمینی (ره) را از جمله برنامه‌های ارتش در این مناسبت عنوان کرد.

امیر سرتیپ محمودی در ادامه بازدید از حسینیه جماران و اعزام خانواده‌های کارکنان ارتش و بسیجیان کوی‌های سازمانی به مرقد مطهر امام راحل (ره) را به منظور شرکت در آیین بزرگداشت سالگرد رحلت رهبر کبیر انقلاب اسلامی، از دیگر برنامه‌های ارتش در این ایام ذکر کرد.

معاون اجرایی ارتش در پایان از هماهنگی و حضور وابستگان نظامی کشور‌های خارجی در مراسم سی و چهارمین سالگرد رحلت جانسوز بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی خبر داد

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار