دیدار استاندار کرمانشاه با استاندار حلبچه عراق/مطرح شدن پیشنهاد خواهرخواندگی شهر‌های پاوه و حلبچه

در راستای توسعه روابط خارجی استاندار کرمانشاه با استاندار حلبچه عراق دیدار و گفتگو کرد و پیشنهاد خواهرخواندگی شهر‌های پاوه و حلبچه مطرح شد.

محمدطیب صحرایی و آزاد توفیق رحیم استانداران کرمانشاه و حلبچه و هیأت همراه اتحادیه میهنی از زیرساخت‌های مرز شوشمی پاوه و طویله حلبچه بازدید کردند.

در جریان بازدید از ظرفیت‌های زیرساخت‌های مرز شوشمی پاوه و طویله حلبچه موجود برای توسعه مناسبات گردشگری و تجاری را بررسی کردند.

ماموستا ملاقادر قادری امام جمعه پاوه، سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه، کنسول جمهوری اسلامی در سلیمانیه و هیأت اتحادیه میهنی اقلیم کردستان، فرماندار پاوه، مشاور استاندار کرمانشاه در امور عراق و مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمانشاه حضور داشتند.

استاندار کرمانشاه با تاکید بر گسترش مناسبات گردشگری و تجاری با حلبچه عراق، گفت: کشور‌های ایران و عراق با ظرفیت‌های فراوان می‌توانند رونق اقتصادی در منطقه ایجاد کنند.

محمدطیب صحرایی به همزیستی تاریخی و ریشه‌های مشترک فرهنگی و دینی مردم استان‌های کرمانشاه و حلبچه اشاره و اظهار کرد: امروز مذاکرات خوبی با هدف تقویت ارتباطات سازنده و مفید میان مسئولین ارشد ۲ استان انجام شد.

وی افزود: خوشبختانه هر ۲ طرف بر گسترش مناسبات دوجانبه از طریق این مرز در کوتاه‌ترین زمان ممکن توافق دارند.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: امیدواریم با توسعه زیرساخت‌ها و اجرایی شدن توافقات شاهد رونق روزافزون این مرز مشترک و بهبود معیشت مردم منطقه باشیم.

صحرایی به تشریح توانمندی‌های کرمانشاه در حوزه‌های مختلف گردشگری، صنعتی و کشاورزی و ارائه خدمات فنی و مهندسی پرداخت و گفت: کرمانشاه متناسب با نیاز استان حلبچه، آمادگی گسترش مناسبات در حوزه‌های مختلف تولیدی و خدماتی به ویژه در حوزه سلامت را دارد.

مردم حلبچه خود را مدیون ایران و کرمانشاه می‌دانند

 آزاد توفیق رحیم عنوان کرد: مردم حلبچه با مردم این منطقه دارای یک تاریخ و فرهنگ مشترک هستند و خود را مدیون ایران، استان کرمانشاه و مردم این منطقه می‌دانند.

استاندار حلبچه گفت: استان کرمانشاه و شهر پاوه در دوران رژیم صدام حسین در چندین مقطع مردم حلبچه را در آغوش خود پناه دادند و این کار برای ما بسیار ارزشمند است.

وی با اشاره به قدمت ۸۰ ساله مرز شوشمی عنوان کرد: امیدواریم با تلاش‌های صورت گرفته شاهد توسعه بیشتر ارتباطات تجاری، فرهنگی و گردشگری میان این دو استان همسایه باشیم .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار