۱۵۰میلیارد ریال برای ایستگاه پمپاژ آب دشت امامزاده جعفر گچساران هزینه شد

مدیر امور آب گچساران گفت: ۱۵۰میلیارد ریال برای تعمیرات ایستگاه پمپاژ آب‌رسانی به دشت امامزاده جعفر گچساران از سال گذشته تاکنون هزینه شده است.

سید معصوم افضلی مدیر امور آب گچساران گفت: این میزان اعتبار برای خرید تجهیزات مکانیکال، الکتریکال و برقی و تعمیرات چهار الکتروموتور ایستگاه پمپاژ آب‌رسانی به دشت امامزاده جعفر گچساران هزینه شد.

وی بیان کرد: طرح انتقال آب به سه هزار و ۵۰۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی دشت امامزاده جعفر (ع) گچساران اجرا و برای این طرح بزرگ آبرسانی از رودخانه زهره به دشت امامزاده جعفر (ع) ۴۵ کیلومتر خط انتقال اصلی و حدود هفت کیلومتر خط لوله فرعی اجرا شد.

افضلی اظهار کرد: با بهره برداری از این طرح سالانه ۳۶ میلیون متر مکعب آب از رودخانه زهره به زمین‌های کشاورزی دشت امامزاده جعفر (ع) گچساران انتقال می‌یابد.

وی گفت: هم اکنون ۲ دستگاه از الکتروموتور‌های ایستگاه پمپاژ آب‌رسانی به دشت امامزاده جعفر گچساران در مدار بهره بردای است.

مدیر امور آب گچساران افزود: بیش از هزارو ۵۰۰ هکتار ازباغات این منطقه بوسیله این ایستگاه پمپاژ آبیاری می‌شود و هیچ‌گونه مشکلی برای تأمین آب کشاورزی (باغات) در منطقه هم اکنون وجود ندارد.

افضلی ادامه داد: کار تعمیرات ۲ الکتروموتور دیگر این ایستگاه پمپاژ تا پایان خردادماه جاری انجام خواهد شد و هم اکنون بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیر امور آب گچساران گفت: در صورتی که چهار پمپ الکتروموتور این ایستگاه وارد مدار شود علاوه بر تأمین آب باغات، آب اراضی کشاورزانی که اقدام به کشت محصولات آب بر همچون ذرت، صیفی‌جات و... را دارند تأمین خواهد شد.

وی اظهار کرد: هشت پمپ دیگر ایستگاه آب‌رسانی دشت امامزداه جعفر در صورت تامین اعتبار و بزودی نیز در مدار بهره‌برداری قرار خواهند گرفت.

افضلی بیان کرد: از محل ستاد مدیریت بحران و استانداری نیز بیش از۳۰میلیارد ریال برای این طرح در نظر گرفته شده است.

برچسب ها: پمپاژآب ، کشاورزی
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.