هتل قو اهواز هر لحظه ممکن است ریزش کند

یک فعال گردشگری گفت: رفع خطر و مرمت اضطراری قسمت‌های آسیب دیده هتل قو اهواز ضروری است این هتل تاریخی به‌رغم قدمت و موقعیت مکانی خاصی که دارد متاسفانه به دلیل نبود رسیدگی و مرمت اصولی در حال نابودی و تخریب است.

علی خرازی گفت: این بنای تاریخی سال‌های سال است که به حال خود رها شده و اقدام مناسبی برای مرمت آن انجام نمی‌گیرد و قسمت‌هایی از آن به دلیل فرسودگی به صورت مستمر ریزش کرده و می‌توان گفت در حال نابودی است و حتی ارزش بازدید برای گردشگران ندارد.

او می‌گوید: هم‌اکنون نیز این بنای تاریخی هر لحظه ممکن است ریزش کند و ممکن است به فضا‌های اطراف خود نیز آسیب رساند. همچنین دیوارنویسی بر روی بنا هرچند بر روی این بنا اندک است، اما صدمات جبران‌ناپذیری بر پیکره این بنای تاریخی وارد ساخته است.

خرازی گفت: در طول سال‌های اخیر بودجه‌هایی برای این بنای تاریخی در نظر گرفته شده و اقدامات مرمتی هم صورت گرفته، اما این اقدامات ناچیز بوده، زیرا این بنا به هزینه‌های بیشتری نیاز دارد.

به گفته او یکی از راه‌های نجات هتل قو اهواز مشارکت بخش خصوصی است بنای این هتل سال‌ها است که در وضعیت نابسامان قرار دارد و اداره میراث فرهنگی نیز هیچ گونه اقدام مناسب و جدی برای مرمت کلی آن انجام نداده است.

این فعال گردشگری گفت: فضای اطراف هتل قو بسیار دلنشین و زیبا است و این بنای تاریخی قدمت صد ساله دارد و شناسایی و انجام مطالعات برای مرمت اصولی آن لازم است، زیرا به دلیل قدمت و آسیب‌هایی که از گذشته به آن وارد شده در معرض ریزش قرار دارد و فقط بنای هتل است که نیاز به مرمت و محکم کاری دارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۰۸ ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
خب مربوط به چه سالی است که تاریخی محسوب می شود؟
آخرین اخبار