دستگیری ۲ هزار و ۲۰۰ قاچاقچی موادمخدر در همدان 

فرمانده انتظامی استان همدان گفت: از ابتدای سال تاکنون ۵ باند مواد مخدر و ۲ هزار و ۲۰۰ تهیه و توزیع کننده، نگهدارنده و قاچاقچی در این استان شناسایی و دستگیر شدند.

سردار سلمان امیری در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر همدان افزود: از ابتدای سال تاکنون ۷۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان همدان کشف شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۲۴۰ کیلوگرم افزایش داشته است.

او افزود: ۲ هزار و ۲۱۲ عملیات تاکنون در استان اجرا شده که ۳۴۴ طرح مربوط به حوزه مواد مخدر بوده است که از این تعداد ۲۶۴ طرح برای پاکسازی نقاط آلوده اجرا شده است.

فرمانده انتظامی استان همدان گفت: نتیجه اجرای این طرح‌ها علاوه بر کشف موادمخدر و قرص، توقیف ۲۲ خودرو و سه دستگاه موتورسیکلت بوده است.

سردار امیری تصریح کرد: اداره کل اطلاعات استان همکاری خوبی برای کشف فرا استانی دارند که منجر به کشف و دستگیری تعداد زیادی از متهمان و قاچاقچیان شده است.

او تاکید کرد: امسال تاکنون ۲۳۰ معتاد متجاهر در این استان جمع آوری شدند که این آمار متعلق به هفت شهرستان بوده و در شهرستان‌های بهار، رزن و فامنین جمع آوری نداشتیم.

فرمانده انتظامی استان همدان تصریح کرد: جمع آوری معتادان مشکلاتی نظیر کمبود اعتبار، محدودیت خودرو برای انتقال به مرکز ماده ۱۶، یکسان بودن شباهت زباله گرد و معتادان متجاهر با یکدیگر داشته است.

سردار امیری افزود: طبق مصوبه شورای تامین استان همدان باید زباله گرد‌ها و متکدیان ساماندهی شوند تا تفاوت آن‌ها با معتادان متجاهر برای مردم محرز و آشکار باشد.

او با بیان اینکه معتادان متجاهر دارای تعاریفی نظیر نداشتن سرپرست، نداشتن حامی و اعتیاد است افزود: پلیس امکان، ظرفیت و نیروی کافی برای جمع آوری معتاد متجاهر را در هر ساعت از شبانه روز و هر مکانی را دارد تنها باید خودروی جابجایی آن‌ها تا مرکز ماده ۱۶ در اختیار پلیس قرار گیرد.

فرمانده انتظامی استان همدان گفت: محدودیت ظرفیت مکانی مراکز ماده ۱۶ واقع در کبودرآهنگ و نهاوند از دیگر مشکلات است و هم اینک ۳۸۵ معتاد متجاهر در مرکز ماده ۱۶ کبودرآهنگ و ۱۸۰ نفر در کوثر نهاوند حضور دارند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار