در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

تسریع در روند افزایش سرمایه از جمله مزیت‌های الکترونیکی شدن فرآیند‌ها

کارشناس بازار سرمایه گفت: تسریع در روند افزایش سرمایه و فزونى امنیت اطلاعات ازجمله مزیت های الکترونیکی شدن فرآيند افرایش سرمایه های شرکت های بازار سرمایه است.

آقای خبری زاده در خصوص مزیت های افزایش سرمایه شرکت های بورسی به صورت الکترونیکی گفت: کاهش مدت زمان تجمیع اطلاعات سهامداران، تسریع در روند افزایش سرمایه، افزایش امنیت اطلاعات، صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌ها با این اقدام عملیاتی می‌شود نکته دیگر این که گاهی سهامداران از این افزایش سرمایه ها اطلاع نداشتن که با این سامانه بر اساس پیامک زنجیر اطلاع رسانی هم تکمیل می شود.

به گفته این کارشناس بازار سرمایه، همچنین الکترونیکی شدن فرآيند فرآیند می‌تواند میزان مشارکت سهامداران در افزایش سرمایه‌ها را هم افزایش دهد دیگر سهامداران لازم‌ نیست هزینه بپردازد نه برای پشت نه برای رفت و آمد اقدامی که نیاز آن با توجه به شرایط جامعه بسیار حس می شود.

گفتنی است ۳۰ اردیبهشت نخستین پذیره‌نویسی الکترونیکی حق تقدم برای افزایش سرمایه یک شرکت بورسی انجام شد.

روز گذشته نیز آقای روشن قلب مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس گفته بود، اکنون استفاده از فرآیند الکترونیکی شدن افزایش سرمایه ها برای سهامداران سجامی است، اما سهامداران غیر سجامی هم می‌توانند به روش قبلی فرآیند را طی کنند.

او افزود: اکنون ۵ شرکت فرآیند افزایش سرمایه الکترونیکی را شروع کرده اند و مابقی هم مکلف هستند از این روش کار خود را انجام دهند.

 

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار